Lancia Beta Montecarlo Spider 1975 – 123000 PLN – Siepraw

Jest włoska, sportowa i ma silnik umieszczony centralnie. To wszystko już brzmi jak doskonałe wprowadzenie. Lancia Beta Montecarlo Spider powstała w 1975 roku jako produkcyjna wersja rajdowego prototypu Abarth 030. Jej doskonałe właściwości jezdne zostały rozwinięte w modelu 037, ostatnim tylnonapędowym samochodzie, który w 1983 roku zdobył tytuł Mistrza Świata w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Lancia pozycjonowana była jako droższa i mocniejsza alternatywna Fiata X1/9 i napędzana była świetnym, dwuwałkowym silnikiem Lamperediego. 2 litry i 120 KM zapewniają tu świetną zabawę dzięki niskiej masie, wynoszącej ledwie około tonę. Ten egzemplarz jest jednym z 772 egzemplarzy zbudowanych w pierwszym roku produkcji w wersji Spider (w sumie, do 1981 roku, zbudowano ich 4375 sztuk).

Lancia Beta Montecarlo Spider
Rocznik: 1975
Przebieg: 19600 km
Pojemność: 1995 cm3
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 120 KM

Cena: 123000 PLN

Samochód w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym.
Przebieg wskazany na liczniku wynosi 19600 kilometrów i sądząc po stanie wnętrza może to być jego pierwsza setka. Dodatkowo mamy tutaj do czynienia z egzemplarzem z pierwszego roku produkcji i bardzo niskim numerem seryjnym – wszystko to razem czyni go naprawdę unikatowym.

Przed sprzedażą przeszedł serwis, który przygotował go do sezonu. Wymieniono oleje w silniku i skrzyni, płyny, filtry oraz poddano regulacjom. Faktura za usługę do wglądu.

Wnętrze w oryginalnym stanie, wykończone materiałem, co było opcją w tym samochodzie.
Lakier w większości oryginalny. Spód pojazdu wolny od korozji.

Jest to egzemplarz, którym od razu po zakupie można wybrać się na zlot i cieszyć obcowaniem z klasyczną, włoską motoryzacją.
Nietuzinkowe wrażenia z jazdy zapewnia tutaj niska pozycja za kierownicą, oraz fakt, że silnik mamy praktycznie na plecach, co pozwala odczuć każdą zmianę biegu „na własnej skórze”.

Pojazd mogę dostarczyć na lawecie pod adres kupującego po uzgodnieniu szczegółów.
Lancia posiada aktualne badanie techniczne, oraz ubezpieczenie OC co pozwala również wracać samochodem na kołach.

Sprzedaż poprzez fakturę VAT marża. Kupując są Państwo zwolnieni z opłaty skarbowej 2%.

Telefon: +48 609 540 006
Miejscowość: Siepraw

Kredyt na klasyka