Lancia Delta HPE HF Turbo Evo 500 1995 – SPRZEDANA

Lancia Delta HPE HF 2.0 Turbo Evo 500 to wszystko, co można spotkać najlepsze w modelu Delta drugiej generacji. Z jednej strony świetna jednostka Lamprediego wzmocniona dodatkowo turbosprężarką, w wersji żywcem przeniesionej z kultowej HF Integrale Evo II, z drugiej pakiet stylistyczny Evo 500, zdecydowanie podkreślający drapieżność jej sylwetki. W tej najmocniejszej wersji silnikowej powstało ich jedynie 2450 sztuk, z tym pakietem było ich ponoć jedynie 500 sztuk (a nie wszystkie z nich miały turbosprężarkę). To fantastyczny, włoski gokart – rzadki, stylowy i niezwykle szybki.

Lancia Delta HPE HF 2.0 Turbo Evo 500
Rocznik: 1995
Przebieg: 183000 km
Pojemność: 1995 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 193 KM

Lancia Delta II Evo 500 drugiej generacji z najmocniejszą dwulitrową jednostką turbodoładowaną o mocy 193 koni mechanicznych to absolutna gratka dla kolekcjonerów włoskiej motoryzacji. Jednostka napędowa Lampriedego rodem z legendarnej już Lancii HF Integrale Evo II sprawia, że część legendy motorsportu została przeniesiona do drugiej generacji. Ten samochód został wyprodukowany w zaledwie 500 limitowanych egzemplarzach i na dzień dzisiejszy jest jedynym oferowanym w Europie. Dla podkreślenia rajdowej charakterystyki zamontowano fabrycznie seryjnie felgi od HF Integrale. Ponadto samochód charakteryzuje się innym ospojlerowaniem (nie mylić z limitowaną wersją Zender, kótrej wyprodukowano 2450 egzemplarzy), fotelami kubełkowymi Recaro oraz Alcantarą we wnętrzu.
Prezentowany egzemplarz jest w absolutnie nienagannym stanie wizualnym oraz technicznym. Powłoka lakiernicza oryginalna w 90%.

Kredyt na klasyka