Lancia Thema 3.6 V6 AWD 2014 – SPRZEDANA

Połączenie Lancii i Chryslera otworzyło przed włoską marką nowe opcje. Otóż zamiłowanie do wysokiej jakości materiałów i rękodzielnictwa właściwe dla kilkudziesięcioletniej tradycji tworzenia samochodów luksusowych, pozwoliło na skorzystanie z platformy, która oferowała wszystko to, o czym konstruktorzy Lancii marzyli od wielu lat. Ponad 3-metrowy rozstaw osi, wyjściowo tylnonapędowa platforma z możliwością dołączenia napędu przednich kół, mocny i nowoczesny silnik V6 3,6 l zespolony z 8-stopniową skrzynią automatyczną ZF. To wszystko nie było dostępne w zasobach koncernu Fiata, ale pozwoliło w 2011 roku stworzyć model Lancia Thema drugiej generacji, limuzynę zaprojektowaną w oparciu o model Chrysler 300 i z pewnością godną wielkich włoskich przodków. Thema najlepiej smakuje w najwyższej wersji wyposażenia, takiej jaką oferuje salon Concept VTC. Wspaniałe wnętrze bogato obszyte skórą Poltrona Frau, fotele z podgrzewaniem i wentylacją, ogromne okno dachowe, wysokiej klasy system audio i 286-konny silnik z rzadko spotykaną w tym modelu opcją napędu na wszystkie koła. Te luksusowe auta oferowano jedynie przez 3 lata, ten egzemplarz pochodzi z ostatniego roku produkcji i ma bardzo ciekawą historię, związaną z szanowaną osobą prezydenta Bielska-Białej. Tak jak podczas zakupu, tak i dziś samochód łączy wyjątkowe cechy – pozwala czerpać przyjemność z posiadania i podróżowania, ale unika ostentacji w okazywaniu możliwości finansowych.

Lancia Thema 3.6 V6 AT8 AWD
Rocznik: 2014
Przebieg: 163800 km
Pojemność: 3604 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 286 KM

Wyposażenie:
– najwyższa wersja wyposażenia Executive,
– dwukolorowe wnętrze Premium CDM,
– skórzana tapicerka Poltrona Frau, obszyta skórą deska rozdzielcza,
– siedzenia przednie elektrycznie sterowane, podgrzewane, wentylowane,
– podgrzewana kierownica,
– drewniane wykończenie wnętrza,
– napęd AWD,
– system audio Alpine,
– system nawigacji Garmin,
– kamera tylna do parkowania,
– panoramiczne, szklane, otwierane okno dachowe,
– elektryczne żaluzje przeciwsłoneczne,
– światła biksenonowe, adaptacyjne,
– aktywny tempomat,
– system monitorowania martwego pola,
– system ostrzegania o kolizji czołowej,
– zawieszenie samopoziomujące,
– dwa komplety 20-calowych aluminiowych felg (z oponami zimowymi i letnimi).

Oferowana przez nas Lancia Thema drugiej generacji uosabia najlepsze cechy dwóch światów, które odegrały wielką rolę w historii motoryzacji i które – mimo różnic, zdołano połączyć w jedno. Tam, gdzie kończy się doskonała tradycja produkcji samochodów za Oceanem, zaczyna się słynne włoskie rzemiosło z wyjątkowa dbałością o detale.
Wartości te Lancia Thema wyraża na swój własny, niepowtarzalny sposób.

Zabierz w podróż pięć zmysłów. Lancia Thema powraca, gotowa dać Ci więcej, niż oczekujesz. Czyni to, definiując na nowo pojęcie luksusowego wnętrza i hołdując wartościom, które wyróżniały ją od zawsze.
Gdy stal ugina się pod dyktatem stylu, nie sposób przeoczyć efektu.
Zatrzymaj się na chwilę, by nacieszyć nim oczy, a potem wsiądź.
Wejście do Lancii Thema to jak wejście w inny świat.
W świat, w którym dążenie do harmonii i piękna połączono z komfortem i jakością materiałów wartych najlepszych tradycji Lancii.
Poczuj emocje chwili, w której historia, teraźniejszość i przyszłość osiągnęły idealną równowagę.

W prezentowanej w naszym salonie Lancii Thema drugiej generacji zadbano o detale z taką uwagą, jaką przykładasz do każdej sfery swojego życia.
Od deski rozdzielczej powleczonej skórą Poltrona Frau, po drewniane elementy konsoli i drzwi – wszystko to oddaje elegancję i niemal pedantyczną troskę o najdrobniejsze nawet szczegóły.

Już na pierwszy rzut oka Lancia Thema wzbudza zaufanie daje poczucie bezpieczeństwa.
Jest wyposażona w ponad 70 aktywnych i pasywnych elementów bezpieczeństwa.

Magiczny klimat współtworzy zaawansowany system nagłośnienia Alpine o maksymalnej mocy 506 Watów w 9 głośnikach i subwooferze.

Wewnątrz Lancii Thema niebo wydaje się jaśniejsze dzięki szyberdachowi zajmującemu ponad 70% powierzchni całego dachu.
Wspaniały benzynowy silnik V6 Pentastar o pojemności 3,6 litra i mocy 286 KM w połączeniu z 8 biegową sekwencyjną skrzynią automatyczną oraz automatycznie dołączanym napędem na 4 koła AWD daje niezwykły komfort jazdy.

Nasz egzemplarz Lancii Thema drugiej generacji jest wyjątkowy nie tylko ze względu na wyposażenie i walory, samochód ten był w służbie zasłużonego dla miasta prezydenta Bielska-Białej, Jacka Krywulta, który urząd prezydenta miasta po raz pierwszy od kwietnia 1981 do stycznia 1982, a odwołano go z tej funkcji w stanie wojennym. Ponownie został wybrany na to stanowisko w 2002 roku i wygrywając kolejne wybory pracował jako świetny gospodarz miasta do 2018 roku, kiedy już ze względu na wiek zrezygnował z ubiegania się o reelekcję.

W służbie prezydenta Bielska–Białej przed naszym egzemplarzem Lancii Thema pełniły topowe auta – Lancia Thesis, Alfa Romeo 166. Sam pan prezydent przez wiele lat prywatnie jeździł Saabem 9000. Samochód przez obecnego właściciela był użytkowany po nabyciu pojazdu z Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz serwisowany od początku w fabrycznym serwisie Lancii w Bielsku-Białej.

Wszystkie przeglądy wykonywane zgodnie z zaleceniem producenta co 12 tys. kilometrów i potwierdzone w książce serwisowej.