KlasykaGatunku.pl

Lexus LS400 UCF10 1993 – SPRZEDANY

Jest złoty, a skromny. Toyota tworząc nową luksusową markę poszła drogą klasycznej elegancji, nie szokując designem, lecz starając się oczarować maksymalnym dopracowaniem technicznym. Lexus LS400 UCF10 na rynku pojawił się w 1989 roku, na zawsze odmieniając układ sił w branży. Montowano w nim tylko jeden silnik, ale za to jaki! 1UZ-FE debiutował wraz z samochodem, miał 4 litry pojemności, 8 cylindrów w układzie widlastym, 32 zawory. To silnik mocny, niezawodny, o fantastycznej kulturze pracy, a jednocześnie ekonomiczny. W reklamie z 1989 roku na masce Lexusa ułożono piramidę z kieliszków, a wibracje mimo rozpędzenia silnika do prędkości maksymalnej były tak znikome, że nic z maski mu spadło. Ówczesny prezes Mercedesa, Werner Niefer, stwierdził, że bardziej boi się konkurencji ze strony Lexusa, niż BMW z silnikami V12. Czas pokazał, że obawy były słuszne, i nawet po 3 dekadach LS400 to samochód, który doskonałością projektu i wykonania wciąż imponuje.

Lexus LS400 UCF10
Rok produkcji: 1993
Pojemność silnika: 3966 ccm
Moc silnika: 180 kW / 245 KM
Przebieg: 158,151 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Przedmiotem sprzedaży jest piękny Lexus LS400 pierwszej serii w kolorze złotym z beżową, skórzaną tapicerką. Sprowadzony z Schwyz, Szwajcaria, bezpośrednio od pierwszego właściciela, prezesa dużej szwajcarskiej wytwórni maszyn. Zachowany w doskonałym stanie, ze znikomymi śladami użytkowania. Pełna dokumentacja: książka serwisowa z regularnymi wpisami, ks. badań spalin Abgas, komplet instrukcji.

Nadwozie zachowane doskonałym stanie, w większości posiada pierwszy – fabryczny lakier. Spód i wnęki nadkoli bez nalotu rdzy. Zachęcamy do przejrzenia niemal 180 zdjęć, zawierających również zdjęcia na podnośniku.

Wnętrze jest kompletne, niemal bez śladów zużycia. Tapicerka zachowana w nienagannym stanie, nie ma żadnych widocznych uszkodzeń, zabrudzeń czy wytarć. Komplet nowych dywaników welurowych. Wszystkie elementy wyposażenia dodatkowego sprawne. Brak uszkodzeń od słońca czy wilgoci.

Kompletny zestaw narzędzi w bagażniku, dwa kluczyki wraz z pilotem.

Lexus w grudniu 2020 miał wykonany podstawowy serwis w Szwajcarii (oleje, filtry, świece zapłonowe), po czym bez jakichkolwiek zastrzeżeń przeszedł bardzo rygorystyczny, ważny dwa lata szwajcarski przegląd techniczny MFK.

Wykonane prace:
– profilaktyczna wymiana oleju wraz z filtrami,
– nowy akumulator.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.