Lincoln Continental Mark V 1978 – 69000 PLN – Tarnów

Lincoln Continental Mark V z lat 1977-79 to ostatni przed ekonomicznym zmniejszeniem królewskich rozmiarów. Mimo odprężenia jednostek napędowych, mocy tu nie brakuje, co bierze się z pojemności. W opcjonalnej jednostce V8 7,5 l (460 cali sześciennych) do dyspozycji pozostaje wciąż 211 KM. Kształty to naturalna ewolucja modeli Mk III i Mk IV. Nowy samochód miał bardziej kwadratowy wygląd, ale przeniesiono jego charakterystyczne cechy, jak ukryte reflektory, kierunkowskazy wbudowane w przednią krawędź przednich błotników, chromowaną osłonę chłodnicy, charakterystyczny garb na krawędzi bagażnika oraz owalne „okna operowe” w słupkach C. Zachwycić może różnorodność kolorystyki i wykończenia wnętrza tych samochodów. Siedemnaście kolorów lakieru, dwanaście odcieni winylowego dachu, siedem kolorów welurowego wnętrza i czternaście skóry z winylem. Właściciel tego egzemplarza podczas kosmetycznej renowacji utrzymał oryginalną kolorystykę – i bardzo dobrze. W jasnoniebieskich odcieniach prezentuje się niezwykle gustownie i luksusowo. To były czasy po największym kryzysie naftowym w USA, ale patrząc na to auto, wręcz trudno sobie to wyobrazić.

Lincoln Continental Mark V
Rocznik: 1978
Przebieg: 87129 mil
Pojemność: 7536 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 211 KM

Cena: 69000 PLN

Mam do sprzedania Lincolna Mark V z 78 roku. Auto sprowadziłem ze Stanów (Teksas) w 2014 roku. Nie był zardzewiały, lecz z powodu spatynowania lakieru był rozebrany i w całości polakierowany (lakier oryginalny taki jak był dobrany z palety Lincolna), nowy winylowy dach. Wygląda świetnie.

Mechanicznie w pełni sprawny, silnik i skrzynia działają perfekcyjnie. Cała elektryka, wyposażenie też jest na chodzie, klimatyzacja przebudowana na czynnik r134a jeszcze w USA, sprawna, działająca. Nowy olej, samochód w pełni sprawny i przygotowany do sezonu.

Zarejestrowany jako pojazd zabytkowy.
Auto było wystawiane na Classic Moto Show w 2017 r. w Krakowie.

Telefon: +48 573 974 094
Miejscowość: Tarnów