Maserati Quattroporte III 1982 – SPRZEDANE

Maserati Quattroporte III nazywane było „włoskim Rolls Royce’em” z racji wysokiego komfortu jazdy i wyposażenia. Zaprojektowany przez Giorgetto Giugiaro, produkowany w latach 1979 – 1986, samochód powstał w ilości 2200 egzemplarzy. Dziś praktycznie nie widuje się go, nawet na imprezach dla weteranów, co wynika z niewielkiej ilości egzemplarzy zachowanych w dobrym stanie technicznym. Oferowany egzemplarz jest jedynym sprawnym w Polsce, do tego ma niesamowitą historię! Został sprzedany w Kanadzie, a w latach 90-tych jego właścicielem był znany m.in. z tytułowej roli w filmie „Kill Bill” David Carradine. Aktor występujący najczęściej w filmach klasy B, znany był jako mistrz wschodnich sztuk walki i wielki miłośnik samochodów. O swoim Quattroporte napisał nawet w autobiografii zatytułowanej „In the eye of my tornado”, gdzie wspomina, że po przyjeździe w połowie lat 90-tych do Hollywood był kompletnie bez grosza, a jego cały majątek stanowiły psy, koty i Maserati. Na umieszczonym na końcu galerii archiwalnym zdjęciu autorstwa Niny Prommer/GLOBE PHOTOS INC widać Davida Carradine przed wejściem do Century Plaza Hotel, podczas gali charytatywnej „Dinner of Champions”, w 2003 roku.

Maserati Quattroporte III ex David Carradine
Rocznik: 1982
Przebieg: 57500 km
Pojemność: 4900 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 280 KM

W 2004 roku samochód trafił do Muzeum Motoryzacji w Riverside, gdzie stał na ekspozycji aż do likwidacji placówki w 2016 roku. Sprzedany na aukcji trafił do Holandii, a stamtąd rok później do Polski, kupiony przez nas również na aukcji, organizowanej przez znaną Gallery Aaldering.

Po sprowadzeniu do kraju wykonaliśmy niezbędne prace, zmierzające do uruchomienia auta po wieloletnim postoju. W tej chwili samochód jest sprawny, zarejestrowany i ubezpieczony, miał już swoją premierę na tegorocznym Motoclassic Wrocław z Topaczu.

Samochód jest w dobrym stanie blacharskim, do ideału wymaga jednak pewnych prac. Jest kilka niewielkich ognisk korozji oraz wgniecenia na przednim lewym i tylnym prawym błotniku. Wnętrze jest w pełni oryginalne, z wyraźnymi śladami upływu czasu.

Charakterystyczna dla tego egzemplarza jest nieseryjna kierownica Nardi, widoczna również na archiwalnym zdjęciu. Silnik pracuje bardzo dobrze, samochód jest bardzo dynamiczny i pięknie brzmi. Wymiany wymagają elementy gumowe zawieszenia i amortyzatory, klimatyzację trzeba napełnić czynnikiem. W komplecie jest oryginalny podnośnik w pokrowcu i komplet narzędzi.

Samochód sprzedajemy w cenie porównywalnej z podobnymi egzemplarzami za granicą. Jego atutem jest niezwykła historia, która zawsze dodaje autu wartości i sprawia, że jest wyjątkowe.

Artykuł Tymona Grabowskiego o egzemplarzu: https://spidersweb.pl/autoblog/maserati-quattroporte-david-carradine-sprzedaz/