Mazda 323 BD 1984 – 18500 PLN – Olimpin

Oferowana od 1980 roku Mazda 323 generacji BD była pierwszym przednionapędowym, kompaktowym samochodem marki. Poręczna, praktyczna i nowoczesna, gotowa była na podbój europejskich rynków. Ten egzemplarz jako nowy trafił na rynek belgijski, a dwa lata temu trafił do Polski. Choć na jego liczniku przebiegu znajduje się aktualnie jedynie 4590 km, można przypuszczać, że w przeszłości już raz dziewiątki zamieniły się na zera. Nie zmienia to jednak faktu, że auto wygląda niemal jak nowe, ma w pełni oryginalne wnętrze, a dzięki pracom renowacyjnym, również jego karoseria wygląda wzorowo.

Mazda 323 BD
Rocznik: 1984
Przebieg: 4590 km
Pojemność: 1100 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 55 KM

Cena: 18500 PLN

Wyposażenie:
– podgrzewana tylna szyba,
– hak,
– drugi komplet kół

Oferuję na sprzedaż moją Mazdę 323 II generacji oznaczonej symbolami BD z roku 1984. Jest to wersja przeznaczona na rynek belgijski z podstawowym silnikiem 1,1 i 4 biegową skrzynią biegów.

Samochód posiadam od 2 lat, był sprowadzony z Belgii z przebiegiem lekko powyżej 3 tys. km, posiadam też potwierdzenie przeglądu belgijskiego z 2016 ze wskazaniem 2200 km. Udało mi się potwierdzić w centrali zgodność koloru i silnika z VINem.

Przez czas mojego użytkowania dokonałem szeregu napraw, aby samochód mógł dalej prezentować się tak dobrze, był bezpieczny i dawał radość z jazdy: odbudowa nadkoli tylnych wraz z częścią podłogi, wymiana piasty tył lewy, wymiana pompy paliwa wraz z przewodami WN, świecami, sworzni wahaczy, malowanie drzwi kierowcy wraz z rantem u dołu i przy okazji odświeżenie mechanizmu podnoszenia szyby, czyszczenie gaźnika, piaskowanie i malowanie proszkowe felg, regeneracja wydechu z malowaniem.

Samochód garażowany, użytkowany tylko w suchych warunkach.

W mojej ocenie, jak na 37-letnie auto, to stan jest bardzo dobry, tak wizualnie jak i mechanicznie.

Weryfikowałem stan również u specjalistów i wskazują na bardzo dobre utrzymanie szczególnie doceniając wnętrze z oryginalnymi dywanikami i silnik, którego konstrukcja jest wyjątkowo dobrze przemyślana. Póki co nie znalazłem nieoryginalnej części.

Sądzę, że podana cena jest uczciwa, jednak podlega negocjacji.

Telefon: +48 606 409 749
Miejscowość: Olimpin