Mazda 323 GLX 1985 – 44900 PLN – Starachowice

To była historia, która zelektryzowała miłośników motoryzacji w Polsce. Salon samochodowy Heinza Macchi zgromadził blisko 200 samochodów, z których ponad setka nie była nigdy używana, a jedynie przechowywana od lat 80-tych. Większość z tych aut trafiło do Polski, a później znów się rozjechały po całej Europie. Przedsiębiorczy Polacy wiedzieli, jak znaleźć nabywców na te samochody nawet w Portugalii czy Holandii. Część z nich została w Polsce, a teraz jedna z nich znów wraca na rynek. To wysoka wersja wyposażeniowa kompaktowego modelu z lat 80-tych, czyli Mazda 323 GLX. Na wyposażeniu centralny zamek, welurowa tapicerka i silnik na wtrysku. Lecz co najważniejsze? Oczywiście stan zachowania i minimalny przebieg – jedynie 30 kilometrów od nowości.

Mazda 323 GLX 1.6 I
Rocznik: 1985
Przebieg: 30 km
Pojemność: 1597 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 86 KM

Cena: 44900 PLN

Mazda 323 5d z 1985 roku. Najwyższa wersja wyposażeniowa GLX, model z serii BF. Silnik 1,6 na wtrysku. Nadwozie 5-drzwiowe. Przebieg od nowości to jedynie 30 kilometrów. Fabrycznie nowa. Wykonany przegląd, wymienione oleje, płyny, nowy akumulator. Mazda całkowicie sprawna i gotowa do jazdy.

Posiadam na sprzedaż samochód marki Mazda 323 GLX, wyposażoną w silnik o pojemności 1.6 (benzyna). Ciekawostką jest fakt, że auto jest zupełnie NOWE. Przebieg całkowity wynosi w tej chwili równe 30 km.

Mazda została sprowadzona ze Szwajcarii. Po śmierci właściciela sieci salonów samochodowych funkcjonujących pod szyldem Mazdy, syndyk zajął cały obiekt wraz zawartością (modele 323 i 626) które zostały sprzedane na aukcji i trafiły do Polski. Wtedy udało mi się nabyć ten egzemplarz, który przez kilka lat cieszył moje oko w garażu.

Przechowały się w idealnym stanie, ponieważ były składowane na piętrze ogrzewanej hali. Dodatkowo były właściciel zakonserwował ich podwozia, co zapobiegło korozji – problemowi większości japońskich samochodów z tego okresu. Gdyby nie ten zabieg, auta z pewnością nie wyglądałyby dziś tak doskonale.

Prezentowane auto jest również w idealnym stanie blacharsko – lakierniczym, a także mechanicznym. Mazda zapala bez żadnych problemów (przez te kilka lat od kiedy jest w moich rękach, była regularnie przepalana). Wnętrze również prezentuje się doskonale i nie posiada najmniejszych śladów zużycia. Jest to po prostu nowe, 36-letnie auto.

Jest to świetna inwestycja, gdyż tych aut, nowych już nie ma, i nie będzie, z racji tego ich ceny będą tylko rosnąć.

Samochód aktualnie stoi w Polsce, w miejscowości Starachowice. Jest zarejestrowany na mnie.
Zainteresowanych kupnem zapraszam do kontaktu pod podanym numerem telefonu.

Telefon: +48 608 481 482
Miejscowość: Starachowice