Mazda 818 Deluxe Wagon 1977 – SPRZEDANA

Mazda 818, zwana na niektórych rynkach jako Grand Familia, była produkowana w Japonii od 1971 do 1978 roku. Była jednym pierwszych samochodów japońskiej marki, które można było nabyć w Europie, między innymi w Szwecji, skąd pochodzi ten egzemplarz. Napędzana jest nowoczesnym silnikiem z górnym wałkiem rozrządu, którego moc trafia na koła tylne. W jej stylistyce pobrzmiewają jeszcze echa mody amerykańskiej, choć rozmiary są zdecydowanie bardziej kompaktowe. Prezentowany egzemplarz jest z przedostatniego etapu produkcji. Urzeka komplementarnym zestawieniem barw lakieru i wnętrza, w którym odnajdziemy urokliwą pepitkę. Niewysoki przebieg i oryginalny stan, a także uniwersalne nadwozie typu kombi, to niewątpliwe zalety tego niezwykle rzadkiego, japońskiego modelu.

Mazda 818 Deluxe Wagon
Rocznik: 1977
Przebieg: 79150 km
Pojemność: 1272 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 60 KM

Sprzedam piękną Mazdę 818 Deluxe Kombi. Jest to bardzo rzadki samochód i właśnie kombi jest najrzadszą wersją nadwozia, jaka przetrwała do naszych czasów. Samochód sprawny technicznie, bardzo fajnie jeździ. Ma świeżo wymieniony olej. Wizualnie jak na 43 lata jest bardzo dobrze. Kilka purchelków bardzo małych. Samochód kompletny, bez żadnych braków. Jest dokumentacja z przeglądów plus instrukcja, jak naprawiać auto. Samochód nigdy nie restaurowany, w oryginalnym stanie.

Błękitny grom jest w pełni sprawny i wszystko działa jak należy. Jadąc tym autem nie da się być niezauważonym. Wzbudza powszechną sympatię i oczywiście miliony pytań. Sprowadzony ze Szwecji, dlatego ma reflektory dalekosiężne i światła dzienne (wszystko działa i jest fachowo podłączone).