Mazda RX-8 2005 – SPRZEDANA

Silnik Wankla to nie był wynalazek Mazdy, lecz z pewnością to właśnie japońska firma włożyła najwięcej sił w dopracowanie tej technologii, konstruując najlepszy silnik z wirującymi tłokami w historii. Rozpoczęło się od modelu Cosmo Sport w 1967 roku, dekadę później firma została jedynym producentem wciąż rozwijającym tę technologię, wprowadzając kolejne ewolucje w modelach RX-7 i finalnie RX-8, który w produkcji dotrwał do 2012 roku. Ponad 2 miliony wyprodukowanych jednostek, zwycięstwo w Le Mans i szereg innych sportowych sukcesów pozwoliły udowodnić, że tłok nie zawsze musi poruszać się „w górę i w dół”. Oczywistymi korzyściami była niższa masa, mniej wibracji i wysoka sprawność – w prezentowanym przypadku udało się osiągnąć 192 konie mechaniczne z pojemności zaledwie 1,3 l. Mazda RX-8 to już kultowy samochód. Główna zaleta to czysto sportowa dusza. Niski środek ciężkości, szeroko rozstawione koła, idealny rozkład mas. Sam Jeremy Clarkson w Top Gear zachwycał się fantastycznym prowadzeniem samochodu. Mazda ma ciekawą sylwetkę z interesująco rozwiązanymi dodatkowymi drzwiami, ułatwiającymi dostanie się na tylną kanapę. Właściciele RXów mogą godzinami opowiadać o tym modelu i nie można się im dziwić – auto jest inne niż wszystkie, ciekawe i nieszablonowe. Ten egzemplarz najwyższej wersji wyposażenia Revolution, z minimalnym przebiegiem, jest jednym z najciekawszych, jakie można odnaleźć na polskim rynku.

Mazda RX-8
Rocznik: 2005
Przebieg: 52273 km
Pojemność: 1308 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 192 KM

Wyposażenie:
Najwyższa wersja wyposażenia Revolution, zawiera m.in. skórzane fotele ze sterowaniem elektrycznym fotela kierowcy, system dźwiękowy BOSE ze zmieniarką na 6 CD itd. Zainteresowanym wyślę katalog ze specyfikacją. W tym samochodzie z mniej spotykanych dodatków w RX-8 mamy też szyberdach, ponadto także czujniki parkowania.

Prowadzimy salony i serwisy Mazdy w trzech lokalizacjach (Białystok, Ełk, Warszawa). W tym roku sprzedaję parę bardzo interesujących samochodów z silnikiem Wankla z prywatnej kolekcji.

Sportowe coupe Mazda RX-8 jest przez wiele osób uznawane za kultowy samochód. Clarkson w jednym z odcinków Top Gear zachwycał się fantastycznym prowadzeniem. Właściciele RX-ów mogą godzinami opowiadać o tym modelu. Wcale się nie dziwię. Ja też jestem jednym z fanów!

Tutaj oferuję ciekawą czerwoną Mazdę RX8 o mocy 192 KM, z bardzo niewielkim przebiegiem. To samochód serwisowany z dbałością, samochód w zdecydowanie dobrej kondycji.

Co niezwykłego można powiedzieć o tym samochodzie?
1. Po pierwsze bardzo niewielki przebieg, nieco ponad 52 tys. km. Rocznik samochodu to 2005.
2. Ma znaną i bardzo dobrą historię serwisową. Niedawno były wymienione: przewody zapłonowe, cewki, świece, przednie amortyzatory, łączniki stabilizatora, tylne tarcze i klocki hamulcowe, dwie opony wielosezonowe, uszczelniona półoś. Do tego niedawno były wykonane przywoławcze akcje serwisowe oraz długa lista innych wykonanych czynności. Samochód był lakierowany z lewej strony z powodu zadrapania, na co jest stosowna dokumentacja zdjęciowa sprzed lakierowania oraz w trakcie lakierowania, tak by kupujący był spokojny.
3. Samochód był garażowany przez cały okres od nowości, dzięki czemu ma bardzo dobry stan podwozia. Przede wszystkim nie ma korozji na nadwoziu!
4. Ok. 49 tys. km wykonano test kompresji z bardzo dobrymi wynikami (6,5 6,6 6,9 oraz 7,0 6,9 7,0). Silnik pracuje doskonale, odpala od razu, ciepły i zimny. Startuje szybko, pracuje aksamitnie.
4. To najwyższa wersja wyposażenia Revolution, zawiera m.in. skórzane fotele ze sterowaniem elektrycznym fotela kierowcy, system dźwiękowy BOSE ze zmieniarką na 6 CD itd. Dodatkowo ma także szyberdach oraz czujniki parkowania tylne.
5. W sierpniu polakierowaliśmy błotnik przedni lewy oraz spoiler dolny zderzaka przedniego, by doprowadzić samochód do idealnego stanu.
6. We wrześniu wymieniliśmy olej oraz uszczelniliśmy miskę olejową, która miała nieznaczne zapocenie.
7. Na życzenie wyślę wiele doskonałej jakości zdjęć zainteresowanej osobie.
Jakie są słabe punkty lub punkty do poprawienia?
1. Na nadwoziu wprawne oko zauważy parę wgnieceń parkingowych.
2. Na siedzeniu pasażera znajduje się niewielkie 3 milimetrowe zarysowanie.
3. Jedna lub dwie felgi mają ślady życia miejskiego. Perfekcjonista może chcieć odświeżyć te felgi.

Nie pamiętam więcej słabych punktów – lecz należy pamiętać, że samochód jest regularnie użytkowany i nosi ślady używania.