KlasykaGatunku.pl

Mercedes 190D W201 1992 – SPRZEDANY

Popularne i lubiane w całej Europie stodziewięćdziesiątki żywot swój kończyły zazwyczaj na złomie, całe szczęście nie wszystkie. Ładny egzemplarz Mercedesa 190D W201 z niewielkim przebiegiem, to coś czego szukać można latami. Zdarzają się raz na jakiś czas zadbane okazy, takie jak ten z ogłoszenia, i to może być właściwy moment do zakupu. W końcu kto z nas nie marzy o samochodzie klasycznym czy youngtimerze z pełną dokumentacją, do tego z rąk odpowiedniej osoby? Mercedes 190D W201 wystawiony na sprzedaż od nowości był w posiadaniu pracownika stuttgarckiej fabryki. Kolejny właściciel serwisował go jedynie w ASO, zbierając pokaźną dokumentację, a samochód do dziś pozostał w perfekcyjnej kondycji. Przebieg powyżej 173 tysięcy kilometrów to nie problem dla tego samochodu. Nowemu właścicielowi nie pozostaje nic innego, jak tylko dalej dbać o okaz i cieszyć się każdym kolejnym kilometrem jazdy.

Mercedes 190D W201
Data produkcji: maj 1992
Pojemność silnika: 1997 ccm
Moc silnika: 75 KM
Przebieg: 173,338 km
Skrzynia biegów: manualna

Przedmiotem sprzedaży jest Mercedes 190D w kolorze „147 Arktikweiss” z szarą materiałową tapicerką. Samochód w idealnym stanie z minimalnymi śladami użytkowania. Niesamowicie kompletna dokumentacja serwisowa jak i użytkowania auta. Zachowana oryginalna faktura zakupu oraz wszelkie dokumenty związane z zamówieniem nowego pojazdu. Wyjątkowy samochód z wyjątkowych rąk.

Baby-Benz zamówiony u dealera Mercedes-Benz w Hamburgu przez pracownika Mercedesa (Pana ur. w 1941) i zarejestrowany dnia 25.05.1992. Skorzystał on z bonifikaty -21,5% na zakup nowego pojazdu. Następnie po kilku miesiącach pojazd sprzedany zostaje za wyższą cenę Panu Herbertowi (ur. 1935) z Okolic Bitburg-a. Użytkuje on samochód od 1993 aż do śmierci w 2014. Auto przez ten czas jest serwisowane jedynie u dealerów Mercedesa, nawet wymiany opon, ubezpieczenia, montaż katalizatora są wykonywane w ASO. Właściciel prowadził przez ten czas książki jazd “Fahrtenbuch”, w których skrupulatnie odnotowywał każde tankowanie, mycie auta, odkurzanie, przejechaną trasę, wszelkie naprawy, dolewki oleju czy płynu do spryskiwaczy. Można odczytać kiedy zgubił kołpak i za jaką kwotę kupił nowy u dealera. Można odczytać jak przygotowywał samochód do postoju przez zimę. Zapisał wszystkie prace jakie wchodziły w zakres każdego serwisu u dealera. W osobnym segregatorze uzbierane jest kilkaset stron związanych z samochodem. Są to m.in. wszystkie faktury z Mercedesa za okres 1993-2014, wydruki z przeglądów TUV, polisy ubezpieczeniowe, rachunki za zakup i wymianę opon, rachunki za części zamienne i akcesoria do auta. W 2014 w drodze spadku samochód trafił do rodziny właściciela do Luksemburga, następnie został przerejestrowany na kolejnego członka rodziny i trafił do Belgii. W 2019 samochód otrzymał kolejny członek rodziny i tym razem pojazd został zarejestrowany w Holandii. Zatem na chwilę obecną pojazd posiada holenderskie dokumenty, jednak zachowane są kopie belgijskich, luksemburskich oraz kserokopie niemieckich briefów.

Nadwozie zachowane w bardzo dobrym stanie, bez śladów korozji czy widocznych uszkodzeń. Jeśli ma to dla kogoś znaczenie posiada w większości wciąż pierwszy – fabryczny lakier. Spód i wnęki nadkoli zachowane w stanie bardzo dobrym. Zderzaki posiadają drobne zagniecenia na czarnych nakładkach.

Wnętrze jest kompletne, bez widocznych śladów zużycia. Materiałowa tapicerka zachowana w idealnym stanie, nie ma żadnych uszkodzeń czy wytarć, jest prawie jak nowa. Brak pękniętych czy poniszczonych plastików. Drewno jak nowe. Komplet dywaników rypsowych. Wszystkie elementy wyposażenia dodatkowego sprawne. Oryginalne radio Blaupunkt. Brak uszkodzeń od słońca czy wilgoci.

Kołpaki nie posiadają widocznych uszkodzeń. Komplet dobrych opon.

Koło zapasowe nieużywane, kompletny zestaw narzędzi, jeszcze w folii. Oryginalny kanister w kole zapasowym, jak nowy.

Wykonane prace:
– nowe świece żarowe,
– nowy termostat oraz wymiana płynu chłodniczego,
– wymiana uszczelnień góry silnika,
– wymiana oleju wraz z filtrem,
– przegląd układu klimatyzacji,
– naprawa radia Blaupunkt,
– wymiana przepalonych żarówek i bezpieczników,
– lakier zabezpieczony powłoką kwarcową.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.