Mercedes 190E 2.3 W201 1990 – SPRZEDANY

Mercedes 190E 2.3 W201 z przebiegiem jedynie 87 tys. km, zachowany w bardzo dobrym stanie, to rzecz rzadka i warta uwagi, ale w tym przypadku zakupić można coś więcej niż sam samochód, lecz również jego historię, w pełni udokumentowaną i ciekawą. Ten samochód zakupiony został w Szwajcarii od pierwszego właściciela, którym był urodzony w 1921 bohater Armii Krajowej i Powstaniec Warszawski. Polak, który po wojnie wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, by następnie osiąść na stałe w Szwajcarii. Jak spokojne wiódł życie, widać po stanie samochodu, gdzie przez 30 lat eksploatacji pojawiły się jedynie minimalne ślady użytku.

Mercedes 190E 2.3
Data produkcji: 23.08.1990
Pojemność silnika: 2296 ccm
Moc silnika: 136 KM / 100 kW
Przebieg: 87,582 km
Skrzynia biegów: manualna

Przedmiotem sprzedaży jest Mercedes 190E w kolorze „735U Astralsilber” z niebieską materiałową tapicerką. Samochód sprowadzony z Zurychu od pierwszego właściciela, Pana dipl. Ing. ur. 1921. Co więcej właścicielem był Polak, bohater AK i Powstaniec Warszawski, który po wojnie wyemigrował do USA a następnie do Szwajcarii. Posiada kompletną dokumentację serwisową, książkę uzupełnianą u dealerów Mercedes-Benz oraz książka badań spalin „Abgas”.

Nadwozie zachowane w bardzo dobrym stanie, bez jakichkolwiek śladów korozji w typowych miejscach. Jeśli ma to dla kogoś znaczenie posiada w większości fabryczny lakier. Spód i wnęki nadkoli zachowane w stanie wzorowym jak na swój wiek. Zderzaki nie posiadają żadnych widocznych uszkodzeń.

Wnętrze jest kompletne, posiada jedynie minimalne ślady użytkowania. Materiałowa tapicerka zachowana w idealnym stanie, nie ma żadnych widocznych uszkodzeń czy wytarć, jest bardzo praktycznie jak nowa. Skóra na kierownicy i wybieraku biegów nie posiada żadnego zużycia. Na boczkach drzwi odkleja się z wieku materiał. Oryginalne radio Blaupunkt zepsuło się i w jego miejsce serwis MB zamontował nowszy model. Brak uszkodzeń od słońca czy wilgoci.

Komplet dobrych opon. Felgi stalowe z kołpakami w idealnym stanie.

Koło zapasowe i podnośnik nieużywane. Oryginalny kanister na paliwo.

Wykonane prace:
– wymiana uszczelki pokrywy zaworów,
– komplet nowych świec zapłonowych Beru,
– wymiana oleju silnikowego na Millers 10w-40, poprzedzona płukaniem silnika preparatem Liqui Moly,
– świeży płyn chłodniczy.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.