KlasykaGatunku.pl

Mercedes 190E 2.3 Zender W201 1987 – SPRZEDANY

Tuning lat 80-tych ma swój wyjątkowy smak, a firma Zender to jedna z tych, która wyznaczała wówczas trendy. Oferowała pakiety stylistyczne do niezliczonych modeli aut, a jeden z najbardziej udanych otrzymał wówczas najmniejszy z Mercedesów. Zmodyfikowane zderzaki, nakładki progowe i lotka na tylnej klapie upodobniały go do kultowej wersji 2.3-16 i mimo, że nie zastosowano tu szerokiej listwy, eleganckie auto stało się smukłe i sportowe. Ten egzemplarz zachował również oryginalne felgi Stilauto, dopasowane do pakietu. Zarówno z zewnątrz, jak w środku prezentuje się wyśmienicie. Tak zachowany Mercedes 190E 2.3 Zender W201 to doskonały sposób, by wyróżnić się na każdym zlocie samochodów z gwiazdą na masce… i można mieć pewność, że drugi taki się nie pojawi.

Mercedes 190E 2.3 Zender W201
Data produkcji: sierpień 1987
Pojemność silnika: 2298 ccm
Moc silnika: 132 KM / 97 kW
Przebieg: 166,069 km
Skrzynia biegów: manualna 5-biegowa

Przedmiotem sprzedaży jest Mercedes 190E w kolorze „904 Midnight Blau” z beżową materiałową tapicerką. Przeróbka znanej w latach 80-tych firmy tuningowej Zender. Sprowadzony z Chermignon, Szwajcaria od drugiego właściciela (ur. 1934). Samochód w idealnym stanie z minimalnymi śladami użytkowania. Kompletna dokumentacja serwisowa, ostatni wpis w książce przy 165,479 km.

Nadwozie zachowane we wzorowym stanie, bez jakichkolwiek śladów korozji czy widocznych uszkodzeń, odprysków. Jeśli ma to dla kogoś znaczenie posiada w większości wciąż pierwszy – fabryczny lakier. Spód i wnęki nadkoli zachowane w stanie wzorowym, porównywalnym z dwuletnim pojazdem. Zderzaki nie posiadają żadnych obcierek.

Oryginalny pakiet stylistyczny Zender oraz sprzedawane przez firmę Zender felgi Stilauto z rotorami pod kolor nadwozia. Przeróbka wykonana w 1987 roku przez autoryzowanego dealera Mercedes-Benz „Emil Frey” w Genewie.

Wnętrze jest kompletne, bez widocznych śladów zużycia. Materiałowa tapicerka zachowana w idealnym stanie, nie ma żadnych uszkodzeń czy wytarć, jest prawie jak nowa. Brak pękniętych czy poniszczonych plastików. Drewno jak nowe. Komplet dywaników rypsowych. Wszystkie elementy wyposażenia dodatkowego sprawne. Oryginalne radio Blaupunkt, głośniki Pioneer, akcesoryjne z epoki. Brak uszkodzeń od słońca czy wilgoci.

Felgi nie posiadają obcierek czy ubytków, są w bardzo dobrym stanie. Komplet nowych opon.

Koło zapasowe nieużywane, kompletny zestaw narzędzi w bagażniku.

Wykonane prace:
– komplet nowych opon Pirelli Cinturato Verde P1 we właściwym rozmiarze,
– wymiana płynu chłodniczego,
– nowe poduszki silnika,
– uzupełnienie czynnika w ukł. klimatyzacji,
– naprawa radia,
– wymiana przepalonych żarówek i bezpieczników,
– lakier zabezpieczony powłoką kwarcową.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.