KlasykaGatunku.pl

Mercedes 190E Avantgarde Azzurro W201 1992 – SPRZEDANY

Seria specjalna Avantgarde ożywiła paletę małych Mercedesów pod koniec produkcji, w 1992 roku. Do wyboru były wersje Rosso, Verde i Azzurro. Każda miała indywidualny kolor, silnik i wnętrze… i w każdej właśnie środek pozostawał najbardziej charakterystyczny. Mercedes 190E Avantgarde Azzurro W201 to wersja z całej tej trójki najmocniejsza, najlepiej wyposażona i ówcześnie najdroższa. Wyróżnia się niebieskim lakierem, silnikiem 2,3 l i czarnym wnętrzem z głęboko profilowanymi siedzeniami pokrytymi czarną skórzaną tapicerką ze wstawkami w czterech kolorach (czerwony, żółty, niebieski, zielony). Wyprodukowano ich około 950 sztuk, z czego egzemplarze przeznaczone na rynek szwajcarski otrzymały tabliczki znamionowe z dodatkową, indywidualną numeracją. Ten prezentowany to numer 58 ze 120 wyprodukowanych. Wyrożnia się fantastycznym stanem zachowania, predysponującym go do celów kolekcjonerskich.

Mercedes 190E 2.3 Avantgarde Azzurro
Data produkcji: maj 1992
Pojemność silnika: 2296 ccm
Moc silnika: 136 KM / 100 kW
Przebieg: 162,807 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Przedmiotem sprzedaży jest Mercedes 190E w wersji limitowanej Avantgarde Azzurro. Wyprodukowano łącznie 950 sztuk pojazdów w tej wersji i charakteryzowały się one silnikiem 2.3, zawieszeniem Sportline, specjalnym wykonaniem wnętrza w czterech różnych kolorach, carbon-em zamiast drewna oraz wyjątkowym odcieniem lakieru spoza standardowej palety kolorów. Na rynek Szwajcarii przeznaczono 120 sztuk ze wspomnianych 950. Każda z nich była oznaczona indywidualną tabliczką z numerem, nasza jest 58/120. Dealerzy Mercedesa mieli przydział odpowiedniej ilości sztuk wersji Avantgarde w zależności od wyników sprzedaży. Cena sprzedażowa była znacznie wyższa od standardowych w201. Nasz egzemplarz posiada często brakujące opcje wyposażenia: automatyczną skrzynię, klimatyzację, podgrzewane fotele, ASD, el. szyby z tyłu.

Samochód pochodzi od pierwszej właścicielki, Pani ur. w 1940. Został sprowadzony przez nas z alpejskiej miejscowości Trun w Szwajcarii. Zakupiła go u dealera „Ring Garage AG” w Chur. Samochód w bardzo dobrym stanie z normalnymi drobnymi śladami użytkowania. Kompletna dokumentacja serwisowa, regularnie uzupełniana książka, datenkarty, książka badań spalin „Abgas”. Ostatni serwis wykonany przy przebiegu 162,140 km w zeszłym roku. Samochód posiada również ważny przegląd MFK do 2021 roku. Wszystkie płyny eksploatacyjne i filtry są świeże, wymieniono także świece oraz wiele innych elementów eksploatacyjnych.

Nadwozie zachowane w bardzo dobrym stanie, bez jakichkolwiek śladów korozji. Jeśli ma to dla kogoś znaczenie posiada w większości fabryczny lakier. Maska ma drobne odpryski od kamieni i jeden większy ubytek lakieru. Jedna listwa boczna i obudowa lusterka mają małe zadrapania. Spód i wnęki nadkoli zachowane w stanie wzorowym jak na swój wiek. Zderzaki nie posiadają żadnych obcierek.

Wnętrze jest kompletne, bez widocznych śladów zużycia. Skórzana tapicerka zachowana w idealnym stanie, nie ma żadnych uszkodzeń czy wytarć, jest bardzo zadbana. Komplet oryginalnych dywaników Azzurro w bardzo dobrym stanie. Wszystkie elementy wyposażenia dodatkowego sprawne. Oryginalne radio Blaupunkt. Brak uszkodzeń od słońca czy wilgoci.

Felgi nie posiadają obcierek czy ubytków, wyglądają dosłownie jak nowe. Komplet nowych opon.

Koło zapasowe nieużywane, kompletny zestaw narzędzi w bagażniku.

Wykonane prace:
– komplet nowych opon Uniroyal Rainsport 3 we właściwym rozmiarze,
– naprawa radia,
– wymiana przepalonych żarówek i bezpieczników,
– lakier zabezpieczony powłoką kwarcową.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.