Mercedes 190E W201 1986 – 19900 PLN – Włocławek

Baby-Benz i welurowe wnętrze. To była opcja bardzo rzadko zamawiana, kosztująca wówczas 2827 DM, czyli niemal tyle, co skóra (3112 DM). W zielonym kolorze była wówczas dostępna wyłącznie z dwoma odcieniami zielonego lakieru, bo Mercedes dbał o to, by zestawienie było w dobrym smaku. Mercedes 190E W201 z silnikiem 2.3 debiutował w połowie 1986 roku, i właśnie na takie auto zdecydował się nabywca tego egzemplarza. W zestawieniu z wąską listwą, takie samochody wychodziły tylko przez dwa lata. Ten bardzo ładnie zachowany egzemplarz dotąd przejechał jedynie 175 tys. km. Trudno będzie znaleźć drugi taki egzemplarz, a cena jest wciąż rozsądna.

Mercedes-Benz 190E W201
Rocznik: 1986
Przebieg: 175000 km
Pojemność: 2298 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 132 KM

Cena: 19900 PLN

Wyposażenie:
– el. lusterko prawe
– el. szyby przednie
– centralny zamek
– szyberdach
– ABS
– airbag
– podłokietnik z tyłu

Mam przyjemność przedstawić Państwu wyjątkowego „Baby Benz”. Prezentowany egzemplarz pochodzi z 1986 roku, od 2004 roku w posiadaniu jednego właściciela. Legitymuje się oryginalnym przebiegiem 174 tys. km. Od momentu zakupu do chwili obecnej auto jest garażowane w suchym i ciepłym pomieszczeniu, użytkowane sporadycznie.

Stan blacharski auta oceniam na bardzo dobry. Próżno szukać jakichkolwiek oznak korozji zarówno powierzchownej, jak i na elementach nośnych.

Nadwozie idealnie proste, szczeliny między elementami karoserii nie wskazują na jakiekolwiek przygody w przeszłości. Z racji wieku oczywiście drobne rysy czy odpryski są nieuniknione, mimo to lakier jest w bardzo dobrym stanie.

Silnik pracuje cicho, równo, trzyma temperaturę tak jak powinien. Nie ma żadnego problemu z odpaleniem nawet po dłuższym postoju.
Autem jedzie się bardzo przyjemnie, zawieszenie wybiera nierówności świetnie. Nie ma mowy o żadnym stukaniu czy luzach.

Kolorystyka wnętrza świetnie współgra z jasnooliwkowym lakierem. Posiada drobne niedoskonałości w postaci:
– rozprucia szwu na fotelu pasażera.
– pęknięta jest kratka nawiewu w okolicy przełącznika szyberdachu.

Auto poza tym wymaga paru niewielkich poprawek, żeby określić jego stan jako „muzealny”. Więcej o aucie z przyjemnością uczciwie opowiem telefonicznie.
Na miejscu chętnie udostępnię kanał w celu dokładnego obejrzenia podwozia. Oczywiście zgadzam się na wizytę w dowolnie wybranej stacji kontroli pojazdów bądź serwisie.
Gwarantuję że czas poświęcony na obejrzenie tego egzemplarza nie będzie zmarnowany. Jeśli szukasz takiego auta, to będzie to miłość od pierwszego wejrzenia.

Telefon: +48 532 354 920
Miejscowość: Włocławek