Mercedes 190E W201 1988 – 25900 PLN – Warszawa

Jego stworzenie było wyzwaniem, bo choć miał być najmniejszym z Mercedesów, nie mógł w niczym ustępować większym braciom. Baby Benz ujmuje swoją elegancją i umiarem. Samochód uznawany był za przełomowy i w momencie debiutu niezwykle nowoczesny, aerodynamiczny i nie był tak obwieszony chromem, jak Mercedesy poprzedniej dekady. To rewolucyjny projekt słynnego Bruno Sacco, który za design Mercedesów odpowiadał przez ćwierć wieku, od 1975 do 1999 roku. Mercedes 190E W201 nie miał podkreślać statusu właściciela, lecz po prostu jeździć komfortowo i sprawnie, nie zajmując zbyt wiele miejsca ani na ulicy, ani w garażu. Jeżeli znajdziemy zadbany egzemplarz, z powodzeniem będzie robić to i dziś.

Mercedes 190E W201
Rocznik: 1988
Przebieg: 139600 km
Pojemność: 1977 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 118 KM

Cena: 25900 PLN

Wyposażenie:
– elektrycznie otwierany dach,
– elektrycznie sterowane lusterko pasażera,
– podgrzewane fotele przednie,
– oryginalne radio Becker,
– wspomaganie kierownicy,
– centralny zamek,
– ABS.

Auto jest w stanie bardzo dobrym. Jestem jego właścicielem od 8 lat, kupiłem je bezpośrednio z Niemiec w 2015 roku. Od 3 lat jeździ tylko weekendowo w sezonie wiosenno-letnim, resztę roku spędzało w ciepłym garażu.

Samochód bardzo doinwestowany. Wszystkie naprawy były przeprowadzane na bieżąco, mam na to spory plik dokumentów. Silnik, skrzynia biegów, zawieszenie – wszystko jest w świetnym stanie. W te wakacje auto miało wypiaskowane całe podwozie, zabezpieczone podkładem epoksydowym i woskiem Waxoyl (co widać na zdjęciach) oraz naprawiane ogniska korozji. Skrzynia biegów miała duży serwis w maju (nowy olej i filtr, regulacja podciśnień, oględziny tarczek i zaworów). Ma świeże badanie techniczne z września tego roku i ubezpieczenie do 31.07.2024.

W historii pojazdu widnieją 2 zmiany właściciela. Wyjechałem wtedy za granicę i auto było w tym czasie pod opieką mojego znajomego, więc było na niego przepisane. Auto stało wtedy w jego ciepłym garażu. Po powrocie zostało z powrotem przepisane na mnie, wszystko jest udokumentowane w karcie pojazdu.

Telefon: +48 791 658 554
Miejscowość: Warszawa

Kredyt na klasyka