Mercedes 200D W123 1983 – 109000 PLN – Obrowiec

Jest jedyny w swoim rodzaju. Beczka, Mercedes 200D W123 z wysokoprężną jednostką pod maską. Diesel uznawany za jeden z najtrwalszych samochodów w historii motoryzacji. Nie tylko dojedzie zawsze i wszędzie, ale zrobi to również w maksymalnie komfortowych warunkach, choć niespiesznie. Dziś za około czterdziestoletni egzemplarz w doskonałym, oryginalnym stanie wielu jest gotowych zapłacić sporo. To propozycja dla nich. I dla reszty, której wystarczy nasycenie oczu zdjęciami. Ten sprowadzony z Niemiec egzemplarz jest w pięknej konfiguracji kolorystycznej, ma przebieg zaledwie 118000 km i stan, który wskazuje na to, że większość swojego życia spędził w garażu. Taki samochód może być ozdobą kolekcji i zaspokoi nawet najbardziej wymagających miłośników modelu. Oczywiście, cena nie jest niska, ale inna być nie może. Drugiego tak zachowanego można bezskutecznie szukać przez wiele lat, a renowacja nie jest alternatywą, bo ani nie jest tańsza, ani odnawiane auto nigdy nie będzie miało uroku idealnie zachowanego oryginału.

Mercedes-Benz 200D W123
Rocznik: 1983
Przebieg: 118000 km
Pojemność: 1971 cm³
Rodzaj paliwa: diesel
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 60 KM

Cena: 109000 PLN

Wyposażenie:
– centralny zamek,
– instalacja radiowa i radio Becker z redukcją szumów

Serdecznie witamy w Komfort-Trans, gdzie służymy pomocą i 20-letnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej. Najcenniejsze, co udało nam się wypracować, to opinia rynkowa, dlatego zależy nam, aby sprzedać kolejny, dobry samochód.

Tym razem to szansa zakupu czegoś wyjątkowego.
Mercedes 200D serii W123 w absolutnie unikatowym stanie zachowania oraz kolorystyce.
Taki egzemplarz to już niebywała rzadkość.
Pierwsza rejestracja w styczniu 1983 roku. Dwóch właścicieli od nowości w jednej miejscowości obok Stuttgartu. Rejestracja (05-10). Kompletna historia serwisowa wyłącznie w ASO do 2012 roku. Wymeldowany od 2014 roku.
W większości fabryczny lakier w idealnym stanie.
Kompletny układ wydechowy nadal fabryczny i bez korozji. Chromy błyszczą jak pierwszego dnia.
Elementy gumowe, uszczelki są nadal miękkie i elastyczne. Szyby błyszczą jak nowe, a wnętrze posiada odpowiedni zapach.
Na taki stan rzeczy składa się nie tylko użytek wyłącznie w sezonie letnim, ale również 40 lat przechowywania w odpowiednim miejscu, w odpowiedniej temperaturze i wilgotności. Samochód został też solidnie zakonserwowany.
Silnik odpala na dotyk i gra jak dobrze nastrojony instrument. Wszystkie mechanizmy pracują jak nowe.
Samochód jedzie sztywno, prosto, bez luzów w układzie kierowniczym.
Na deser – wyjątkowa kolorystyka.
O gustach się nie dyskutuje, ale dla mnie to najładniejsze kolory dla W123, a znalezienie dokładnie takiego egzemplarza zajęło wiele lat.
Sprzedaż wyłącznie z prawem do pierwokupu.

Faktura – Nabywca zwolniony z opłaty skarbowej.
Płatność gotówką lub przelewem.
Cena nie podlega negocjacji.

Możliwość odbioru Klienta z PKP Gogolin lub Opole.
Możliwy transport pod adres Nabywcy.
Rezerwacja słowna jest możliwa wyłącznie na czas dojazdu – max 1 dzień.
Rezerwacja na dłuższy termin – do 30 dni jest możliwa wyłącznie na podstawie zadatku o wartości 5% ceny samochodu.
Przed przyjazdem należy potwierdzić aktualność oferty, oraz umówić termin oględzin.
UWAGA – Teren firmy jest otwierany wyłącznie dla umówionych Klientów. Osoby przyjeżdżające bez uprzedniego kontaktu mogą pozostać nieobsłużone.

Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty ani zapewnienia, w szczególności w rozumieniu art. 66 § 1 i art. 556 indeks 1 Kodeksu Cywilnego. Firma Komfort-Trans zastrzega sobie prawo do doprecyzowania oraz korekt ewentualnych pomyłek.

Samochód będzie prezentowany na stoisku Giełdy klasyków na targach Auto Nostalgia 2024, 20-21 kwietnia 2014, EXPO XXI, ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14, 01-222 Warszawa. Zapraszamy w sobotę, 20 kwietnia 2024 – 10:00-17:00 i w niedzielę, 21 kwietnia 2024, również w godzinach 10:00-17:00.

Telefon: ‪+48 509 087 557
Miejscowość: Obrowiec