Mercedes 200D W124 1991 – 9900 PLN – Kielce

Fabryczny kolor 623 nie pozostawia wątpliwości. To oryginalna, niemiecka taksówka, w której możemy odnaleźć wszystkie cechy jej oryginalnego wyposażenia. Unikalna, szeroka środkowa konsola, dodatkowa lampka na podsufitce, wysoko umieszczone tylne popielniczki. Do tego podstawowe wyposażenie – brak tylnych zagłówków, brak tylnych głośników i niezniszczalny MB-Tex jako tapicerka. Pod maską oczywiście nieśmiertelny, dwulitrowy diesel zestawiony z czterostopniową, manualną skrzynią biegów. Ma to swój niezaprzeczalny uroku. To auto, które zazwyczaj w takiej specyfikacji miewa już ponad milion kilometrów przebiegu, ale tu jest ich jedynie 282 tysiące. Niewiele, gdyż auto już jako roczne trafiło do Polski w prywatne ręce.

Mercedes-Benz 200D W124
Rocznik: 1991
Przebieg: 282000 km
Pojemność: 1997 cm³
Rodzaj paliwa: diesel
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 75 KM

Cena: 9900 PLN

Wyposażenie:
ABS, ESP, centralny zamek, wspomaganie kierownicy, elektrycznie wysuwana antena, regulacja poziomu świateł przednich, blokada skrzyni biegów multilock, nadkola, hak holowniczy, plafon oświetlający (taksometr) na podsufitce, lampki sygnalizujące otwarcie tylnych drzwi, popielniczki w tylnych drzwiach, nowoczesne radio CD (polskie radio Safari z epoki do dyspozycji), oryginalne kołpaki, oznakowane szyby, zimowe ogumienie w bardzo dobrym stanie, tapicerka siedzeń ze skaju – z fabryczną perforacją na siedziskach, pozostała tapicerka również ze skaju, w tym samym kolorze.

Jest to oryginalny MB W124 Taxi, rok prod. 1991, w kraju zarejestrowany w maju 1992 przez mojego ojca, który zakupił go w Zasada Auto Center w Krakowie, po naprawie. Sprowadzony mniemam jako uszkodzony. Użytkowany przez jednego kierowcę – ojca – aż do 2014 roku, a ja jako spadkobierczyni zostałam właścicielką w 2015 roku. Circa 15 lat temu miał stłuczkę – tylny lewy błotnik – przy skręcie w lewo, bez konieczności wymiany elementu.

Pojazd serwisowany prywatnie, oleje, płyny, filtry wymieniane cyklicznie. Mechanicznie w bardzo dobrym stanie. Blacharsko – pojawiają się wykwity (nie są to perforacje) w kilku miejscach, widoczne po otwarciu drzwi, związane zapewne z ww. kolizjami. Widoczne są tylko po lewej stronie pojazdu. Pojazd był od początku i nadal jest garażowany, latem poddany drobnemu detailingowi w celu odświeżenia lakieru oraz reflektorów przednich.

Jest w pełni przygotowany do zarejestrowania jako pojazd zabytkowy. Niestety zarówno mąż jak i synowie, mając zajecie przy dwu innych pojazdach sprowadzonych z USA nie dysponują czasem aby doprowadzić go do pełnego blasku. Według mnie wymaga dopieszczenia, aby być tzw. perełką. Ze względu na fakt, iż w latach 2015-2020 przejechał ok. 4 tys. km (trasa Kielce-Warszawa-Kielce) i ponownie czeka go garażowa perspektywa, postanowiłam sprzedać go w dobre ręce.

Telefon: +48 501 894 250
Miejscowość: Kielce