Mercedes 200T S123 1983 – 45000 PLN – Warszawa

Kombi z przestrzenią bagażową wyłożoną miękką wykładziną dywanową i z hydropneumatyczną regulacją wysokości tylnego zawieszenia to nie był w latach 70-tych widok powszedni. Nie pierwszy raz jednak samochody marki Mercedes wyznaczały trendy i kierunek rozwoju w świecie motoryzacji. To nadal jest wspaniały wóz dla wszystkich, którzy chcą łączyć urok pojazdu zabytkowego z maksymalną uniwersalnością w eksploatacji. Nie problem się przecież spakować i pojechać na wakacje, zaliczając po drodze rajd czy zlot. Jedyny problem z obecnością naprawdę ładnie zadbanych egzemplarzy na rynku. W końcu większość wraz z latami przeszła w ręce kolejnych właścicieli, którzy nie mieli dla nich litości. Ten prezentowany w ogłoszeniu Mercedes 200T S123 to z pewnością wyjątek od tej reguły. Nowy lakier, jedyne 165 tys. km przebiegu i pięknie zachowane wnętrze zdecydowanie zachęcają do zakupu.

Mercedes 200T S123
Rocznik: 1983
Przebieg: 165000 km
Pojemność: 2000 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 109 KM

Cena: 45000 PLN

Wyposażenie:
– skrzynia 5 biegowa
– pneumatyczne zawieszenie
– radio
– centralny zamek
– elektrycznie sterowane przednie szyby
– jasne wnętrze
– relingi dachowe

Oferuję wyjątkowego Mercedesa W 123T pospolicie zwanego beczką. Niski przebieg ok. 165 000 km, który świadczy o jego wyjątkowym stanie. Większość Mercedesów w wersji T nie przetrwało próby czasu ze względu na jego możliwości transportowe, co czyni ten egzemplarz wyjątkowym.

Wnętrze jasne w perfekcyjnym stanie.
Zarówno siedzenia, jak i dywaniki, nie noszą śladów użytkowania. W środku auta pachnie, ponieważ zostało dokładnie wymyte przy użyciu bardzo dobrej jakości kosmetyków. Mercedes wyposażony jest między innymi w elektrycznie sterowane przednie szyby, relingi dachowe, akcesoryjne radio, 5 stopniową skrzynię biegów, ekonomizer.

Karoseria idealna, nie nosi śladów rdzy na takich elementach samochodu, jak: podłoga samochodu, progi drzwi, tylne i przednie błotniki, elementy boczne, pokrywa bagażnika, dolne części drzwi samochodu, elementy pod maską na zawiasach itp. Lakier został odświeżony i naprawdę prezentuje się bardzo dobrze. Elementy chromowane również w świetnym stanie.

Auto zostało gruntownie sprawdzone i wszystko co wymagało naprawy z racji wieku zostało wymienione na nowe. Silnik to jednostka czterocylindrowa o pojemności 2000 cm. Silnik jest bardzo żwawy, pracuje równo, odpala niezależnie czy jest zimny czy ciepły, za każdym razem, jakby był nowy. Sprzęgło pracuje lekko i wybiera tak jak powinno, skrzynia biegów jest cicha i precyzyjna. Układ hamulcowy został cały sprawdzony i wszystko co wymagało wymiany zostało wykonane. Oczywiście wymienione zostały materiały eksploatacyjne.

W 123 wersji T w dobrym stanie z niedużym przebiegiem są dużą rzadkością. Oferowana cena jest adekwatna do jego stanu i przebiegu. Propozycja skierowana jest do tych, którzy potrafią docenić perfekcję, oryginalność i doskonały stan samochodu. Samochód jest naprawdę świetny, a jego cena z czasem tylko wzrośnie. Samochodem można wracać na kołach, jest zarejestrowany w Polsce, posiada ważny przegląd techniczny oraz ubezpieczenie.

Auto brało udział w reklamach dla różnych marek, między innymi: Ikea, Reserved, ponadto jest to opcja inwestycji przed nadchodzącą inflacją (więcej takich Mercedesów nie będzie).

Pozdrawiam i zapraszam na jazdę próbną.

Telefon: +48 795 886 161
Miejscowość: Warszawa