Mercedes 220 Sb W111 1959 – 55000 PLN – Lubin

Seria W111 zastąpiła w ofercie popularnego „Pontona” i była napędzana tym samym, 6-cylindrowym silnikiem M180. Choć nie była całkowicie nową konstrukcją, zawierała kilka innowacyjnych rozwiązań, w tym najważniejszą – strefy kontrolowanego zgniotu, które pozwalały w razie wypadku pochłaniać energię, zabezpieczając kabinę pasażerską. Z zewnątrz jego najbardziej rozpoznawalnym punktem były płetwy na tylnych błotnikach, którym auto zawdzięczało swoją potoczną, niemiecką nazwę „Heckflosse”. Mercedes 220 Sb W111 to wersja wyróżniająca się podwójnymi, chromowanymi zderzakami, chromem na tylnych płetwach, 12-otworowymi kołpakami z chromowanym rantem oraz większymi tylnymi światłami. Zasilana jest dwoma gaźnikami Solexa, w początkowej wersji posiadała cztery hamulce bębnowe. Okaz z ogłoszenia ma niski numer seryjny (956) i zachowany jest w bardzo dobrym, oryginalnym stanie.

Mercedes-Benz 220 Sb W111
Rocznik: 09/1959
Pojemność: 2195 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 110 KM

Cena: 55000 PLN do uzgodnienia

Przestawiam samochód Mercedes W111 rocznik 1959, model 1960.
Został zakupiony na terenie Szwecji w 2012 roku, posiadał dwóch właścicieli za granicą.
Samochód praktycznie w stanie zachowania, zatem brakuje do perfekcji trochę.
Nie wykonywałem w nim większych napraw.
Jako, że jest z pierwszego roku produkcji, posiada niski numer seryjny 956 i hamulce bębnowe z przodu.
Ciekawostką jest wyposażenie dodatkowe w postaci miechów pneumatycznych przy tylnym zawieszeniu oraz przyciemniana szyba przednia.
Tapicerka, deska rozdzielcza i fotele są w stanie oryginalnym.
Przez kilka lat samochód zdobył małe trofea podczas wystaw regionalnych pojazdów zabytkowych, zatem posiada duży potencjał.
W przypadku kupna do samochodu dołączam błotniki przednie (lewy do małych napraw, prawy w stanie perfekcyjnym), katalogi części, książkę napraw, dokumentację szwedzką, która została mi przekazana (nie jest tego dużo), połowę zderzaka tylnego po regeneracji, drobne części.
Do samochodu jest oczywiście polska dokumentacja wraz z białą kartą.
Zainteresowanym prześlę więcej zdjęć.

Telefon: +48 602 654 579
Miejscowość: Lubin