Mercedes 220D W115 1970 – 85000 PLN – Gdańsk

Ten Mercedes 220D W115 to okaz wyśmienity. Pierwsza seria wyglądająca dokładnie jak z fabryki, dopieszczona i godna podziwu. Ma nie tylko fantastyczne zestawienie kolorystyczne czarnego lakieru z czerwonym wnętrzem, ale i bardzo rzadko spotykaną opcję w postaci fabrycznej kanapy w pierwszym rzędzie. Dzięki temu również z przodu podróżować mogą trzy osoby, ewentualnie dwie – ale za to blisko siebie 😉 Jeżeli jesteście parą i chcielibyście jeździć przytuleni, to jest rozwiązanie idealne. Ciekawie rozwiązany jest mechanizm zmiany biegów. Mimo, że auto ma skrzynię manualną, zmiany dokonuje się dźwignią przy kolumnie kierowniczej. Takie skonfigurowanie pojazdu możliwe było jedynie w pierwszej serii produkcyjnej, czyli od 1968 roku do połowy roku 1973. Ten egzemplarz ma wszystkie cechy, które pierwsza seria mieć powinna – wyróżnia się gładkimi tylnymi lampami, wypukłymi kloszami lamp przednich, dodatkową listwą chromowaną pod przednim zderzakiem, wąską listwą na tylnej klapie, dzielonymi na dwie części przednimi bocznymi szybami (z uchylnymi fletnerkami) i innymi wzorami tapicerki. Auto napędzane jest silnikiem wysokoprężnym i co ciekawe – ma na pokładzie klimatyzację!

Mercedes 220D W115
Rocznik: 1970
Przebieg: 85000 km
Pojemność: 2200 cm³
Rodzaj paliwa: diesel
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 60 KM

Cena: 85000 PLN

Wyposażenie:
– klimatyzacja,
– skórzana tapicerka

Obiektem aukcji jest unikatowy, 6-osobowy Mercedes W115 z silnikiem 220D. Auto jest pochodzenia włoskiego, skąd został sprowadzony ponad rok temu w stanie niemal idealnym. Jedyne prace przeprowadzone przy nim były kosmetyczne np. galwanizowanie śrubek, polerowanie powłoki lakierniczej. Auto nigdy nie było przemalowane na niefabryczny kolor, a niektóre elementy posiadają jeszcze oryginalny lakier.

Pojazd wyposażony jest w dedykowaną klimatyzacją od firmy Bosch Behr, a została ona zamontowana przez pierwszego właściciela w 1971 r. Wszystkie chromy oraz wnętrze są oryginalne, w stanie idealnym. Dodając do tego świetnie współgrającą czerwoną tapicerkę z czarnym lakierem tworzy imponujący widok przykuwający wzrok każdego kto przejdzie obok niego, a nawet zobaczy z daleka. Ciekawym faktem wyróżniającym auto spośród innych egzemplarzy jest fakt, iż auto posiada manualną skrzynie biegów zamontowaną w kierownicy, co jest oczywiście wypadkową trudno dostępnej obecnie wersji z przednią kanapą.

Dodatkowo podwozie auta jest bez śladów korozji oraz późniejszej konserwacji. Pod autem można ujrzeć oryginalną powłokę pcv stosowaną w tamtych latach przez Mercedesa. W aucie został zamontowany oryginalny układ wydechowy jeszcze we Włoszech na ostatnim serwisie w ASO, czego dowodzą naklejki oraz wytłoczenia widoczne na zdjęciach.

Telefon: +48 609 437 843
Miejscowość: Gdańsk