Mercedes 220S W111 1960 – 110000 PLN – Bielsko-Biała

Mercedes 220 S W111 od samego początku lat 60-tych wyznaczał standardy elegancji, bezpieczeństwa i gładkiej jazdy. Ubrany w dużą ilość chromu i modne wówczas dodatki stylistyczne, otwierał nową epokę w Mercedesie, mocno odróżniając się od wcześniejszych Pontonów. Zwany Heckflosse lub po polsku Skrzydlakiem był pierwszym modelem, w którym zrealizowano ideę sztywnej klatki pasażerskiej z kontrolowanymi strefami zgniotu z przodu i tyłu samochodu. Na wyposażeniu był będący wówczas synonimem bogactwa sześciocylindrowy silnik, we wnętrzu przykuwa uwagę drewniana deska z pięknie zaprojektowanym zestawem wskaźników, a wysoki komfort wyznaczał standardy w klasie. Dziś pięknie zachowany egzemplarz wszędzie budzi entuzjazm i szacunek dla kunsztu ówczesnych konstruktorów i stylistów.

Mercedes 220S W111
Rocznik: 1960
Pojemność: 2200 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 105 KM

Cena: 110000 PLN

Wyposażenie:
– koło zapasowe,
– zestaw narzędzi,
– podnośnik

Mercedes 220S W111 z 13 stycznia 1960 roku, czyli pierwszych 4 miesięcy produkcji tego auta.

Choć nie jest to w pełni odrestaurowany samochód, jest doskonałej jakości.
Otrzymał lakierowanie zewnętrzne, odnowione wnętrze, jak i górną część silnika.
Mercedes wciąż zachwyca swoim stanem i klasycznym wyglądem.

Samochód miał wspaniałą historię własności.
Kupiony jako nowy w Niemczech w 1960 roku przez pułkownika stacjonującego w ambasadzie USA we Włoszech, ma oryginalny rachunek sprzedaży i tymczasową niemiecką rejestrację z dostawy Euro.
Niedługo potem sprowadzony do Stanów Zjednoczonych (oryginalne czarne tablice z lat 60-tych wciąż na samochodzie) i przechowywany pod opieką pułkownika do 1988 roku, kiedy to samochód został sprzedany innemu pułkownikowi w siłach zbrojnych stacjonujących w rejonie zatoki San Francisco.
Samochód pozostawał w zbiorach pułkownika do 2010 roku, po czym został kupiony przez innego kolekcjonera.

Jestem pierwszym właścicielem pojazdu w Polsce, posiadam całą dokumentację serwisową i naprawczą z ostatnich 27 lat, w tym przelakierowanie i profesjonalną odbudowę silnika i gaźnika. Auto jeździ super. Silnik płynnie dostarcza moc, a samochód z łatwością porusza się z prędkością 70 mil na godzinę na autostradzie.
4-biegowa kolumna przesuwa się płynnie, bez zgrzytania ani innych dźwięków z przekładni. Samochód prowadzi się cicho, nie ma dziwnych wibracji ani jęków. Wspomaganie hamulców zostało niedawno odbudowane, a samochód zatrzymuje się dobrze i prosto. Wszystkie wskaźniki i elementy sterujące na desce rozdzielczej działają.
Wszystkie drzwi zamykają się bez wysiłku za pomocą solidnego kliknięcia.
Posiada 2 oryginalne komplety kluczy.
Wnętrze wykończone jest tkaniną we wzór charakterystyczny ówcześnie dla europejskiego rynku i bardzo dobrze komponuje się z zewnętrznym kolorem kości słoniowej.
Fotele są wygodne i dobrze amortyzowane.
Pasy bezpieczeństwa są przystosowane są w doskonałym stanie.
Spód auta wygląda solidnie i sucho.

Jest to świetny egzemplarz Mercedesa W111 w stylu fintail z dobrą historią / dokumentacją, z którego można się cieszyć od razu i jeździć, dopóki wartości nie wzrosną na tyle, aby uzasadnić kolejną renowację.
Ponieważ ceny skrzydlaka dopiero zaczynają rosnąć, jest to doskonały czas na zakup takiego auta.

Telefon: +48 508 529 213
Miejscowość: Bielsko-Biała