Mercedes 220S W180 II 1958 – 189000 PLN – Chorzów

Lata 50-te to okres boomu gospodarczego i ten samochód pokazuje to najpiękniej. Zaprezentowany w marcu 1956 Mercedes 220S W180 II, bezpośredni protoplasta klasy S, często nazywany był samochodem dyrektorów. Swoim owalnym kształtom zawdzięcza swoją popularną nazwę „Ponton”. We wnętrzu urzeka świetnej jakości wykończeniem. Doskonała skóra, piękne polerowane drewno orzecha na całej desce rozdzielczej aż po środkowe słupki i spora ilość chromu. Do tego piękne detale, jako chociażby chromowany pierścień na kierownicy, pełniący rolę nie tylko klaksonu, ale również, po obróceniu, uruchamiający kierunkowskazy. Mercedes ówcześnie wyznaczał standardy luksusu dla całej konkurencji, a technicznie wybiegał o krok w przyszłość, oferując samonośne nadwozie i kontrolowaną strefę czołowego zgniotu. Pod maską znajdował się ulepszony silnik R6 o pojemności 2,2 l i mocy maksymalnej 106 KM. Wzrost mocy w zestawieniu z poprzednikiem, modelem 220a, osiągnięto dzięki zastosowaniu podwójnego gaźnika. Do 1959 roku wyprodukowano 55279 egzemplarzy, lecz dziś rzadko który prezentuje się tak jak ten. Choć po sprowadzeniu był w dobrym stanie, właściciel zdecydował się na kompleksową renowację, dzięki której samochód dziś zachwyca jak nowy.

Mercedes-Benz 220S W180 II „Ponton”
Rocznik: 1958
Przebieg: 1000 km
Pojemność: 2195 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 106 KM

Cena: 189000 PLN

Pojazd, który oferuję pochodzi z mojej prywatnej kolekcji, został sprowadzony w 2009 r. z Ameryki, z Kalifornii, gdzie pogoda sprzyja utrzymaniu tego typu zabytkowych pojazdów. Samochód po sprowadzeniu już w sam sobie był w dobrym stanie (posiadam pełną dokumentację zdjęciową z tamtego okresu) i został w 100% odrestaurowany.

Renowacja trwała około 5 lat, pojazd został odremontowany od najmniejszej śrubki czy uszczelki, po silnik i skrzynię biegów. Samochód może się poszczycić oryginalnym kolorem pobranym z fabryki Mercedesa oraz pierwotną skórzaną tapicerką, która została sprowadzona z Anglii w kolorze „cognac”. Wszystkie elementy potrzebne do remontu pojazdu były sprowadzane bezpośrednio z Mercedesa lub dobrze zachowane z rynku wtórnego.

Samochód jest oczywiście w pełni sprawny i nie wymaga absolutnie żadnego wkładu własnego. „Ponton” jest zarejestrowany i wpisany został do rejestru zabytków w 2017 roku. Od tego czasu zrobił około 1000 km przebiegu.

Osoby poważnie zainteresowane zapraszam do kontaktu.

Telefon: +48 606 772 043
Miejscowość: Chorzów