KlasykaGatunku.pl

Mercedes 230E W124 1987 – 51000 PLN – Wrocław

Lata 80-te według wielu były najlepszym okresem w historii Mercedesa. Zaczęło się w 1980 roku od S-klasy (W126), dwa lata później pojawił kompaktowy model 190 (W201), a po kolejnych trzech latach nadszedł i on, Mercedes W124. Projektowany z naciskiem na obniżenie masy i ulepszenie aerodynamiki (finalnie uzyskano imponujący współczynnik oporu aerodynamicznego Cx = 0,28), po mniejszym bracie odziedziczył doskonałe rozwiązanie wielowahaczowego zawieszenia tylnej osi. W zestawieniu z poprzednikiem – W123 – technologiczny skok był ogromny, dzięki któremu dziś zazwyczaj jedno z tych aut traktujemy jako zabytkowe, a drugie jako nowoczesne. Wiek jednak zobowiązuje, Mercedes 230E W124 z pierwszej serii produkcyjnej (tzw. „wąska listwa”) to już niewątpliwie klasyk. Ten egzemplarz ma klasyczny biały kolor i niebieskie wnętrze. Skonfigurowany jest skromnie, i choć ma automatyczną skrzynię biegów, to elektryka ogranicza się do sterowania prawego lusterka. Smakować w nim można za to stan zachowania – to auto po pierwszym właścicielu, sprowadzone ze Szwajcarii, odkupione od salonu Mercedes-Benz Classic Center.

Mercedes 230E w124
Data produkcji: 02.1987
Pojemność silnika: 2276 ccm
Moc: 136 KM / 100 kW
Przebieg: 186,982 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Przedmiotem sprzedaży jest Mercedes 230E serii w124 w kolorze „147 Arktikweiss”. Sprowadzony od pierwszego właściciela z Basel, Szwajcaria. Samochód zachowany w idealnym stanie, bez korozji, co zawdzięcza garażowaniu i braku użytku zimą. Oryginalny niski przebieg 186 tysięcy kilometrów. Samochód przez ostatni rok stał jako pokazowy w salonie Mercedes-Benz Classic Center, gdzie miał również wykonaną obsługę serwisową. Ten sam salon sprzedał pojazd jako nowy w marcu 1987 roku. Zachowana dokumentacja serwisowa oraz trzy kluczyki.

Nadwozie w idealnym stanie, bez widocznych rys, uszkodzeń czy wgnieceń. Zachowane w nieskazitelnym, mocno ponadprzeciętnym stanie względem wieku samochodu. Zderzaki i listwy nie posiadają otarć, reflektory i przednia atrapa w idealnym stanie, wiele detali wciąż wygląda jak nowe.

Wnętrze nie posiada żadnych śladów zużycia, plastiki są matowe, tapicerka nie ma przetarć. Drewna zachowane w stanie idealnym, podsufitka jak nowa.

Kołpaki wyglądają jak nowe. Komplet nowych opon letnich założony w 2021 przez dealera Mercedesa.

Wykonane prace:
– wymiana oleju silnikowego wraz z filtrem na Millers 10w-40, poprzedzona płukaniem silnika preparatem TEC,
– nowy filtr paliwa,
– nowa uszczelka pokrywy zaworów,
– nowe pióro wycieraczki.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.

Cena wynosi 51’000,- PLN. Sprzedaż na podstawie FV marża. Samochód wydajemy w tej cenie zatankowany do pełna, z tłumaczeniami dokumentów, wykonaną opinią rzeczoznawcy i zwolnieniem z akcyzy, pierwszym przeglądem technicznym, ubezpieczeniem OC na 30 dni, gotowy do pierwszej rejestracji w RP.

Ask for export price for international buyers outside Poland.

Payment in any currency possible, cash or bank transfer, also crypto. Shipping to any country possible. We speak English. Wir sprechen Deutsch. Parliamo Italiano. Мы говорим по-русски.

Istnieje możliwość zorganizowania dowozu samochodu po zakupie do nowego właściciela, zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu ustalenia szczegółów.
Zapraszamy do kontaktu pod tel. +48 791 515 905.
Zapytania mailowe prosimy kierować pod info@klasykagatunku.pl.