VW Bank

Mercedes 250 S W108 1965 – 179250 PLN – Bielsko-Biała

W108 to luksusowa limuzyna o ponadczasowych liniach i stylu, to pierwowzór wszystkich modeli rodziny S-klasy. Chrom, prawdziwe drewno, salonowa elegancja, a wszystko to opakowane w przyciągające spojrzenia nadwozie projektu Paula Bracqa. W okazie wystawionym na sprzedaż pracuje cichutko sześciocylindrowy silnik o pojemności 2,5 litra i mocy 130 KM, który połączony jest z manualną skrzynią biegów z dźwignią przy kierownicy. Egzemplarz pochodzi z pierwszego roku produkcji i jest bardzo oryginalnie skonfigurowany. Ma opcjonalne zagłówki, ale tylko na fotelu pasażera i tylnej kanapie. Jak widać, już w połowie lat 60-tych Mercedes starał się spełnić nawet najbardziej nieoczekiwane żądania klientów. Auto pochodzi z rynku europejskiego, ze Szwajcarii. Od nowości przebywało w rękach jednej rodziny, która w roku 2012 podjęła trud odrestaurowania wozu. Jak widać, samochód jest w doskonałej kondycji, również mechanicznej, co potwierdził nowy właściciel auta, pokonując nim 1500 kilometrów trasy do Polski.

Oh Lord… won’t you by me a Mercedes–Benz?

Mercedes-Benz 250 S W108
Rocznik: 1965
Przebieg: 75600 km
Pojemność: 2496 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna 4 biegowa ze zmianą biegów w kolumnie kierownicy
Moc: 130 KM

Cena: 179250 PLN

Wyposażenie:

– akcesoryjne monofoniczne radio Becker Europa z epoki z dodaną możliwością podłączenia smartfona przez bluethooth na przycisku fal AM, dzięki czemu możemy słuchać ulubionej muzyki, także Janis Joplin !
– akcesoryjne – wyjątkowe zagłówki fotela przedniego po stronie pasażera oraz tylnej kanapy
– podłokietnik tylny
– akcesoryjne pasy bezpieczeństwa przód i tył
– kierownica w kolorze czarnym nawiązującym do koloru wspaniałej czerni nadwozia
– oryginalna materiałowa tapicerka foteli, kanapy, boczków drzwiowych w Mercedes-Benz w doskonałym stanie
– deska rozdzielcza oraz obramowania szyby przedniej oraz szyb bocznych w drewnie w oryginalnym doskonałym stanie
– wspomaganie kierownicy,
– światła przeciwmgielne przednie,
– oryginalne pełnowymiarowe koła stalowe z kołpakami stalowymi wraz z kołem zapasowym
– tarcze hamulcowe na obydwu osiach

Doskonały, europejski – szwajcarski egzemplarz ponadczasowego mercedesa W108 250S z absolutnie pierwszej serii z 1965 roku, wyróżniającej się małymi chromowanymi wlotami powietrza na desce rozdzielczej, o finezyjnym wnętrzu o kolorystyce wspaniale współgrającej z czarną barwą nadwozia, z wyjątkowymi akcesoryjnymi zagłówkami fotela przedniego po stronie pasażera oraz tylnej kanapy, z 4-stopniową manualną skrzynią biegów w kolumnie kierownicy, zasilany na gaźnikach Zenith, z wieloma możliwymi dodatkami akcesoryjnymi oferowanymi przez producenta.

Samochód od 1965 roku w użytkowaniu jednej szwajcarskiej rodziny. Dopuszczony do ruchu 17 grudnia 1965 roku jako pojazd służbowy dyrektora banku Credite Suisse-Schweizerische Kreditanstalt i użytkowany przez wiele lat przez tegoż dyrektora, a jednocześnie dziadka ostatniego właściciela, najpierw jako auto służbowe, a po zakończeniu służby Mercedesa w szwajcarskim banku już prywatnie przez niego i rodzinę.

Oferowany przez nas czarny Mercedes przemierzał drogi przepięknego regionu Sargans, położonego tuż przy granicy z Księstwem Lichtenstein, u podnóża alpejskiego szczytu Pizol w Alpach Glarus w północno-wschodniej Szwajcarii.

Na wysokości 2844 metrów nad poziomem morza Pizol jest najwyższym szczytem łańcucha oddzielającego doliny rzek Seez i Tamina oraz najwyższą górą leżącą w całości w kantonie St. Gallen. Ośrodek narciarski w Bad Ragaz zaprasza w sezonie zimowym na stoki narciarskie na zboczach Pizola, a w sezonie letnim, ciągle działająca kolej gondolowa dowiezie nas na szczyt, z którego możemy podziwiać panoramę Alp Glarus.

Wnuk dyrektora banku, po latach garażowania Mercedesa, w 2012 roku postanowił poddać auto kompleksowej renowacji, po której oferowany przez nas egzemplarz uzyskał dawny blask oraz status „ Veteranenfahrzeug”, czyli pojazdu zabytkowego, co jest niezmiernie ważne dla historii naszego pojazdu.

Zakwalifikowanie Mercedesa jako „ Veterenenfahrzeug”, potwierdza spełnienie przez pojazd niezmiernie wyśrubowanych norm dot. pojazdów zabytkowych obowiązujących w Szwajcarii, a tym samym doskonały stan samochodu.

Piszący te słowa ma szczególną słabość do Szwajcarii, ponieważ spędził tam wiele przepięknych chwil (lat…) Z tego też powodu nasz wspaniały Mercedes przyjechał ze Szwajcarii do Polski na własnych kołach, na tablicach wywozowych zarejestrowany właśnie na piszącego te słowa i kierowany przez 1500 bezproblemowych kilometrów także przez niego.

Mercedes był prezentowany na ostatniej edycji targów Retro Motor Show w Poznaniu w ramach wystawy Giełdy Klasyków, na które pojechał na własnych kolach i po zakończeniu bezproblemowo wrócił z piszącym te słowa za kierownicą.

Przez dziennikarzy otomoto TV został wybrany do 10tki najciekawszych aut targów i pokazany w relacji filmowej od 8 minuty i 19 sekundy.

Klasyczny w formie Mercedes -Benz 250 S W 108 z pierwszej, najpiękniejszej serii z 1965 roku, ze wspaniałym, w doskonałym stanie oryginalnym wnętrzem, po pełnym serwisie czeka na nowy garaż i właściciela, który obdarzy go (ją? Mercedes piękne hiszpańskie imię kobiece…) szacunkiem i doceni historię kryjącą się w oferowanym przez nas pojeździe.

Zapraszamy w drogę do Autogaleria Oldtimer Concept VTC w Bielsku-Białej, a następnie klasycznym w formie Mercedesem 250 S W 108 z pierwszej najpiękniejszej serii z 1965 roku, na przełęcze alpejskie a może i w sezonie zimowym do szusowania stokami Pizola?

Oferowany przez nas egzemplarz Mercedes -Benz 250 S W 108 mimo swoich 57 lat w metryce, z pewnością doprowadzi Państwa do celu podróży o każdej porze roku.

Telefon: +48 506 191 736, +48 787 620 847
Miejscowość: Bielsko-Biała