Mercedes 250 S W108 1965 – 199250 PLN – Bielsko-Biała

W108 to luksusowa limuzyna o ponadczasowych liniach i stylu, to pierwowzór wszystkich modeli rodziny S-klasy. Chrom, prawdziwe drewno, salonowa elegancja, a wszystko to opakowane w przyciągające spojrzenia nadwozie projektu Paula Bracqa. W okazie wystawionym na sprzedaż pracuje cichutko sześciocylindrowy silnik o pojemności 2,5 litra i mocy 130 KM, który połączony jest z manualną skrzynią biegów z dźwignią przy kierownicy. Egzemplarz pochodzi z pierwszego roku produkcji i jest bardzo oryginalnie skonfigurowany. Ma opcjonalne zagłówki, ale tylko na fotelu pasażera i tylnej kanapie. Jak widać, już w połowie lat 60-tych Mercedes starał się spełnić nawet najbardziej nieoczekiwane żądania klientów. Auto pochodzi z rynku europejskiego, ze Szwajcarii. Od nowości przebywało w rękach jednej rodziny, która w roku 2012 podjęła trud odrestaurowania wozu. Jak widać, samochód jest w doskonałej kondycji, również mechanicznej, co potwierdził nowy właściciel auta, pokonując nim 1500 kilometrów trasy do Polski.

Oh Lord… won’t you by me a Mercedes–Benz?

Mercedes-Benz 250 S W108
Rocznik: 1965
Przebieg: 76700 km
Pojemność: 2496 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna 4 biegowa ze zmianą biegów w kolumnie kierownicy
Moc: 130 KM

Cena: 199250 PLN

Wyposażenie:
– akcesoryjne monofoniczne radio Becker Europa z epoki z dodaną możliwością podłączenia smartfona przez bluethooth na przycisku fal AM, dzięki czemu możemy słuchać ulubionej muzyki, także Janis Joplin,
– akcesoryjne – wyjątkowe zagłówki fotela przedniego po stronie pasażera oraz tylnej kanapy,
– podłokietnik tylny,
– akcesoryjne pasy bezpieczeństwa przód i tył,
– kierownica w kolorze czarnym nawiązującym do koloru wspaniałej czerni nadwozia,
– oryginalna materiałowa tapicerka foteli, kanapy, boczków drzwiowych w doskonałym stanie,
– deska rozdzielcza oraz obramowania szyby przedniej oraz szyb bocznych w drewnie w oryginalnym doskonałym stanie,
– wspomaganie kierownicy,
– światła przeciwmgielne przednie,
– oryginalne pełnowymiarowe koła stalowe z kołpakami stalowymi wraz z kołem zapasowym,
– tarcze hamulcowe na obydwu osiach.

Doskonały, europejski- szwajcarski egzemplarz ponadczasowego Mercedesa W108 250S z absolutnie pierwszej serii z 1965 roku, wyróżniającej się małymi chromowanymi wlotami powietrza na desce rozdzielczej, o finezyjnym wnętrzu o kolorystyce wspaniale współgrającej z czarną barwą nadwozia, z wyjątkowymi akcesoryjnymi zagłówkami fotela przedniego po stronie pasażera oraz tylnej kanapy, z 4-stopniową manualną skrzynią biegów w kolumnie kierownicy, zasilany gaźnikami Zenith, z wieloma możliwymi dodatkami akcesoryjnymi oferowanymi przez producenta.

Samochód od 1965 roku w posiadaniu jednej szwajcarskiej rodziny. Dopuszczony do ruchu 17 grudnia 1965 roku i użytkowany przez wiele lat przez dziadka ostatniego właściciela w przepięknym regionie Sargans tuż przy granicy z księstwem Lichtenstein, u podnóża alpejskiego szczytu Pizol w Alpach Glarus w północno-wschodniej Szwajcarii.

Na wysokości 2844 metrów nad poziomem morza Pizol jest najwyższym szczytem łańcucha oddzielającego doliny rzek Seez i Tamina oraz najwyższą górą leżącą w całości w kantonie St. Gallen. Ośrodek narciarski w Bad Ragaz zaprasza w sezonie zimowym na stoki narciarskie na zboczach Pizola, a w sezonie letnim ciągle działająca kolej gondolowa dowiezie nas na szczyt, z którego możemy podziwiać panoramę Alp Glarus.

Wnuk pierwszego właściciela, po latach garażowania Mercedesa, w 2012 roku postanowił poddać auto kompleksowej renowacji, po której oferowany przez nas egzemplarz uzyskał dawny blask oraz status „Veteranenfahrzeug”, czyli pojazdu zabytkowego, co jest niezmiernie ważne dla historii naszego pojazdu.

Zakwalifikowanie Mercedesa jako „Veterenenfahrzeug” potwierdza spełnienie przez pojazd niezmiernie wyśrubowanych norm dot. pojazdów zabytkowych obowiązujących w Szwajcarii, a tym samym doskonały stan samochodu.

Piszący te słowa ma szczególną słabość do Szwajcarii, ponieważ spędził tam wiele przepięknych chwil (lat…). Z tego też powodu nasz wspaniały Mercedes przyjechał ze Szwajcarii do Polski na własnych kołach, na tablicach wywozowych zarejestrowany właśnie na piszącego te słowa i kierowany przez 1500 bezproblemowych kilometrów także przez niego.

Klasyczny w formie Mercedes-Benz 250 S W108 z pierwszej najpiękniejszej serii z 1965 roku, ze wspaniałym, doskonałym stanie, z oryginalnym wnętrzem, po pełnym serwisie, czeka na nowy garaż i właściciela, który obdarzy go (ją? Mercedes piękne hiszpańskie imię kobiece…) szacunkiem i doceni historię kryjąca się w oferowanym przez nas pojeździe.

Zapraszamy w drogę do Autogaleria Oldtimer Concept VTC w Bielsku-Białej, a następnie klasycznym w formie Mercedesem 250 S W 108 z pierwszej najpiękniejszej serii z 1965 roku, na przełęcze alpejskie, a może i w sezonie zimowym do szusowania stokami Pizola?

Oferowany przez nas egzemplarz Mercedes-Benz 250 S W 108 mimo swoich 57 lat w metryce, z pewnością doprowadzi Państwa do celu podróży o każdej porze roku.

Telefon: +48 506 191 736, +48 787 620 847
Miejscowość: Bielsko-Biała