Mercedes 250D Turbo W124 1988 – 21900 PLN – Katowice

Świetny kolor, mruczący turbo diesel pod maską, a do tego automatyczna skrzynia biegów i klimatyzacja. Do tego ten Mercedes 250D Turbo W124 to przedstawiciel zdecydowanie najrzadziej występującej na rynku pierwszej serii z „wąską listwą”. Ten egzemplarz przybył do Polski z ciepłego, włoskiego klimatu, dzięki czemu wolny jest od korozji. Z kolei 2,5-litrowa pojemność wysokoprężnego silnika to nie jest częsty widok w egzemplarzach z tamtego rynku. Specyficzne prawo podatkowe sprawiło, że w Italii wszystko, co miał więcej niż 2 litry pojemności uznane zostało za przejaw zbytku i obłożone zostało podatkiem akcyzowym wysokości kilkudziesięciu procent! Stąd większość „włoskich” W124 to właśnie 2-litrówki, częściej benzynowe, bo tylko te dawały jako taki komfort rozpędzania się, gdy zdecydowaliśmy się zamontować klimatyzację. Sumując – W124 wyprodukowano w milionach sztuk, lecz taka konfiguracja i taki stan utrzymania są rzadkie, godne uwagi i polecenia wszystkim, którzy kochają Mercedesy i mają sentyment do pięknego brzmienia ich wysokoprężnych silników.

Mercedes 250D Turbo W124
Rocznik: 1988
Przebieg: 242000 km
Pojemność: 2499 cm³
Rodzaj paliwa: diesel
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 126 KM

Cena: 21900 PLN

Wyposażenie:
– klimatyzacja
– radio Becker
– elektryczne Szyby

Przedmiotem sprzedaży jest Mercedes 250 Turbodiesel wąska listwa, z automatyczną klimatyzacją, automatyczną skrzynią, elektrycznymi szybami w przodzie, w kolorze 441 Impala Braun Metallic, z czarnym wnętrzem, w dobrym stanie bez rdzy. Komplet Oryginalnych dywaników. Radio Becker.

Pojazd w dobrym stanie z działającą klimatyzacją (już przerobioną na R134a z gwarancja) i przednimi szybami elektrycznymi. Zachowany w bardzo dobrym stanie z małymi śladami użytkowania i upływu czasu.

Sprowadzony z okolic Pesaro, Włochy. W jednych rękach od nowości, Pan urodzony 1940. Wszystkie dokumenty są w porządku. Przed akcyzą, ale jest zwolniony, jeśli będzie rejestrowany jako zabytek.

Po zakupie wykonałem następujące prace:
– wymiana oleju w silniku na Mobil1,
– wymiana płynu chłodniczego,
– regeneracja skrzyni biegów z gwarancją,
– regeneracja kompresora klimatyzacji,
– klimatyzacją przerobiona na R134 z gwarancją,
– wymiana filtra powietrza, oleju i paliwa,
– nowy akumulator,
– nowa chłodnica.

Nadwozie zachowane w świetnym stanie blacharskim, bez żadnych widocznych śladów korozji. Spód i wnęki nadkoli zachowane w stanie bardzo dobrym, bez nalotu rdzy. Samochód nie ma już na wszystkich elementach oryginalnej powłoki lakieru, ale widzi to tylko wytrenowane oko. Na masce widać odpryski. Czarne listwy na zderzakach mają drobne otarcia i zagniecenia. Opony Michelin Energy w dobrym stanie.

Samochód po serwisie w Polsce. Na badaniach technicznych próbnych nie zauważono mankamentów.

Telefon: +48 787 100 102
Miejscowość: Katowice