Mercedes 280 C W114 Coupe 1973 – 69900 PLN – Biskupiec

Model W114/W115 debiutował w 1968 roku i uchodzi za model przełomowy, pierwszy po wojnie opracowany całkowicie od podstaw. W rok po premierze zaprezentowano jego wersję coupe. Miała długość i szerokość identyczną jak sedan, lecz była niższa o 4,5 centymetra i wyróżniała się dachem typu hardtop, czyli pozbawionym środkowych słupków. To styl i klasa w każdym calu. Mercedes 280 C Coupe W114 to wersja poliftowa, dostępna od połowy 1973 roku. Wyróżnia się oryginalnie brakiem podwójnego przedniego zderzaka, którym jednak został udekorowany prezentowany egzemplarz. Auto oryginalnie sprzedane było na rynku niemieckim, przez 7 ostatnich lat był w jednych rękach w Holandii i przeszedł tam renowację.

Mercedes 280 C W114 Coupe
Rocznik: 1973
Przebieg: 71000 km
Pojemność: 2800 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 160 KM

Cena: 69900 PLN

Wyposażenie:
– skórzana tapicerka,
– alufelgi

Wystawiam na sprzedaż pięknego odrestaurowanego Mercedesa 280C, pseudonim „puchacz”, wyprodukowanego w roku 1973, z silnikiem 2,8 litra o mocy 160 KM. Auto posiada symboliczny oryginalny przebieg 71 tys. km oraz automatyczną skrzynię biegów.

Mercedes jest oczywiście w wersji europejskiej, zakupiony jako nowy w salonie w mieście Stuttgart, od tego czasu miał 3 właścicieli, z czego ostatni posiadał go 7 lat i w tym czasie została przeprowadzona pełna renowacja.

Auto posiada holenderskie dokumenty – pełen komplet do rejestracji na żółte lub białe tablice. W Holandii było sporadycznie użytkowane, na tą chwilę znajduje się w Polsce i tu też jest do obejrzenia.

Jest to unikatowa wersja z bardzo mocnym i nowoczesnym silnikiem oraz automatyczną skrzynią, wartość tego auta stałe rośnie, więc jest świetną lokatą kapitału.

Auto zrobione ze smakiem i w sposób profesjonalny bez żadnych garażowych metod. Koszt samej tapicerki wykonanej w zgodzie z epoką, aby jak najlepiej odzwierciedlić oryginał, to 10 tys. zł. Lakier również zrobiony na wysokim poziomie. Mechanika nie była odbudowana od zera, zostało wymienione wszystko to, co wymagało wymiany. Na tę chwilę auto od strony technicznej pracuje wzorowo, działa lepiej niż nie jedno nowe auto. Pracuje i prowadzi się wyśmienicie – można jechać i na drugi koniec Europy. Jest to pewne auto.

Przebieg jest potwierdzony obszerną dokumentacją, co jest bardzo ważne przy zakupie klasyka.

Mercedes na tą chwilę w stanie wzorowym – praktycznie jak nowe auto, daje maksimum przyjemności z jazdy dokładnie tak, jak oczekuje się tego od takiego auta, nie wymaga żadnego wkładu finansowego.

Proszę o kontakt tylko poważnie zainteresowane osoby ], cena do dogadania w granicach rozsądku z racji tego, iż wartość tego auta tylko rośnie.

Możliwa zamiana lub przyjęcie auta w rozliczeniu.
Możliwy również transport auta na terenie kraju w cenie – szczegóły do dogadania.

Telefon: +48 781 554 430
Miejscowość: Biskupiec