Mercedes 280 SE 3.5 Coupe W111 1971 – 39000 EUR – Kielce

Mercedes 280 SE 3.5 Coupe był ważnym modelem dla marki Mercedes-Benz, ponieważ był to pierwszy samochód marki z silnikiem V8 o charakterze sportowym. Kompaktowa jednostka o pojemności 3,5 l oferowała 66% więcej mocy niż jej sześciocylindrowy poprzednik, gwarantując płynne rozwijanie prędkości i charakterystyczne, przyjemne dla ucha brzmienie. Piękne nadwozie to ostatnia ewolucja projektu Paula Bracq’a, które debiutował w 1960 roku jako Mercedes 220 SE Coupe. Wraz z silnikiem V8 wóz otrzymał niższą, bardziej sportową atrapę chłodnicy, a także większą ilość skóry i drewna we wnętrzu. Prezentowany egzemplarz jest nietkniętym ręką blacharzy oryginałem i doskonałą bazą do renowacji. Jest to jedna z jedynie 3270 sztuk, wyprodukowanych w latach 1969-71. Jeżeli odbudowa zostanie wykonana na poziomie konkursowym, wartość samochodu wzrośnie trzykrotnie.

Mercedes 280 SE 3.5 V8 Coupe W111
Rocznik: 1971
Przebieg: 111280 km
Pojemność: 3459 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 200 KM

Cena: 39000 EUR

Wyposażenie:
– elektryczne szyby,
– skórzana tapicerka

Widoczny na zdjęciach Mercedes W111 280SE Coupe to bez wątpienia propozycja dla wymagających miłośników motoryzacji.
Stan zachowania (bo jest to auto w stanie do renowacji) jest naprawdę wyjątkowy. Przede wszystkim oryginalny lakier, karoseria, prócz drobnostek nigdy nie naprawiana. Każda śrubka na swoim miejscu, każda szczelina idealna!

Jest to jedna z 3270 wyprodukowanych w latach 1969-1971 sztuk, na potrzeby rynku francuskiego, o czym świadczą chociażby żółte szkła reflektorów.
Bez wątpienia stanowi fantastyczną bazę do renowacji.

Auto posiada polski dowód rejestracyjny, białe tablice, ubezpieczenie OC.

Kilkadziesiąt dołączonych zdjęć z przebiegu prac blacharskich, jest jedynie chęcią pokazania w jaki sposób, naszym zdaniem powinna być przeprowadzona renowacja tego auta. Prezentują one również naszą W111 Coupe w nieco odmiennej konfiguracji – również na sprzedaż.

Classic Car Coupe ***AMARE*** SENSUM*** PASSIONIS***
Projekt, który bez wątpienia jest spełnieniem pasji, wręcz „chorobą”, na pewno nieuleczalną i szybko postępującą.

Za jego pośrednictwem, chcemy dzielić się przygodami, doświadczeniami i osiągnięciami z zakresu pięknej starej motoryzacji. Każdego dnia szukamy nowych wyzwań, a przede wszystkim samochodów z duszą. Docieramy do miejsc, w których często warstwa kurzu, liści, splot pajęczyn wokół rdzawych plam pozwala czytać wspaniałą historię. Wrażliwość na ból takich aut nie pozwala nam przejść obojętnie. Staramy się dać im drugie życie.

Zainteresowanych zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku: Classic car Coupe.

Telefon: +48 600 989 788
Miejscowość: Kielce