Mercedes 280 SL R107 1984 – SPRZEDANY

Mercedes 280 SL to jedna z najfajniejszych wersji modelu R107. Lekki, rzędowy silnik sześciocylindrowy, ze świetnym dźwiękiem, zachęca do zabawy samochodem. Dodatkowo 280 SL to jedna z najoszczędniejszych wersji. Żeby jeździć wspaniałym kabrioletem wystarczy około 10 l/100 km paliwa, czyli 5 litrów mniej niż w przypadku paliwożernych V8. Ten egzemplarz wyprodukowany został w wersji europejskiej, o czym świadczy numer VIN, rozpoczynający się od liter „WDB”. Większość swojego żywota spędził za Oceanem, w ciepłym kalifornijskim klimacie. Co ciekawe, w 1984 roku, kiedy właściciel sprowadzał to auto do USA, było ono mocniejsze niż jakikolwiek SL dostępny na tamtym rynku. Zresztą – wybór był jedynie w Europie, gdyż w USA oferta ograniczała się wówczas do jednego modelu – 380 SL, który mimo o litr większej pojemności i dwóch cylindrów więcej, generował ledwie 155 KM.

Mercedes 280 SL R107
Rocznik: 1984
Przebieg: 151000 km
Pojemność: 2800 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 185 KM

Oto przepiękny Mercedes 280 SL z 1984 r w kolorze anthrazit grau. Ten bezwypadkowy samochód został częściowo odrestaurowany (tam gdzie to było potrzebne) i profesjonalnie przygotowany do sezonu. Prezentuje się i jeździ fantastycznie! Jest to rzadka wersja europejska, która została po raz pierwszy sprzedana w Niemczech, a następnie prywatnie zaimportowana do Kalifornii, skąd przyjechała ponownie do Europy.

280 SL ma też ważny czynnik kolekcjonerski. To wersja europejska, która będzie bardziej zyskiwała na wartości, niż amerykańskie odpowiedniki.

Najważniejsze fakty:
– VIN: WDB1070421A010574,
– kolor antrazith grey, szare wnętrze, czarny soft top,
– niski, oryginalny przebieg 151000 km,
– bezwypadkowy,
– całkowicie bez rdzy (proszę spojrzeć na zdjęcia newralgicznych punktów),
– doskonały stan mechaniczny, po pełnym przeglądzie wiosennym z wymianą filtrów i oleju, pali na „dotyk”,
– świetne wyposażenie (m.in. ABS, klimatyzacja, podgrzewane fotele),
– nowe radio RETRO z bluetooth,
– zupełnie nowe opony Continental

Świeżo po renowacji:
– deska rozdzielcza i wewnętrzne plastiki (wyglądają jak nowe i nie ma żadnych nakładek),
– komplet drewna (wygląda lepiej niż z fabryki),
– zegary Europa,
– felgi 15 barock,
– detailing

Historia:

Samochód wyszukałem w Kalifornii w 2018 roku. To auto to europejska wersja 107, która trafiła do Kalifornii w ramach prywatnego importu (tzw. Grey Market), który był odpowiedzią na restrykcyjne przepisy o emisji spalin w USA i sposobem na nabycie auta o nie stłumionej mocy, jak egzemplarze sprzedawane wówczas w USA. Wcześniej auto zostało sprzedane w Europie w ramach programu dyplomatycznego.

Do 2018 r. auto było zarejestrowane w Kalifornii z przeglądem ważnym do marca 2019. Jest to o tyle ważne, że w Kalifornii są najostrzejsze w USA przepisy dotyczące stanu oldtimerów pod kątem emisji spalin.
Auto sprowadziłem w 2018 r. i poddałem częściowej renowacji, tak by się prezentowało wyśmienicie.