Mercedes 280 SL W113 Pagoda 1968 – SPRZEDANY

„Pagoda” – pod takim przydomkiem najczęściej występuje Mercedes 280 SL W113. Ponoć to z powodu podobieństwa linii sztywnego dachu do tradycyjnych azjatyckich budowli. Ten samochód ma już ponad 50 lat (w wersji 230 SL zadebiutował w 1963 roku), a w gamie Mercedesa zastąpił zarówno legendarnego „Gullwinga”, jak i mniejszy model 190 SL. Lekką, filigranową linię nadwozia stworzył zasłużony francuski designer Paul Bracq. Podwozie stanowiło skróconą wersję płyty podłogowej dużego modelu W111 Coupe i wyróżniało się znaczną sztywnością oraz wysokim jak na lata 60-te poziomem bezpieczeństwa ze strefami kontrolowanego zgniotu. W 1967 roku wprowadzono silnik 2.5 l i hamulce tarczowe na czterech kołach. Wkrótce później pojawiła się najmocniejsza i najbardziej popularna wersja „Pagody” – 280 SL. Taką właśnie, finalną i najbardziej dopracowaną odmianę proponuje Infinitum Classic Cars. Cztery biegi, szyby opuszczane korbkami i cienka, bakelitowa kierownica przypominają, że to już prawdziwy klasyk. Należy dodać – niezwykle rześki, dzięki 6-cylindrowemu silnikowi z wielopunktowym wtryskiem paliwa.

Mercedes 280SL W113 Pagoda
Rocznik: 1968
Przebieg: 114 700 km
Pojemność: 2778 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 170 KM

Wyposażenie:
– skórzana tapicerka,
– hard-top,

Mercedes sprowadzony z Japonii w 2013 r.
Pagodę wyprodukowano w specyfikacji amerykańskiej (licznik w milach, czerwone lampy tylne), ale na rynek japoński: zachowała się oryginalna tabliczka znamionowa z informacjami w tym języku.

Auto przeszło szczegółową inspekcję w naszej firmie, nadwozie i podwozie w bardzo dobrym stanie – bez korozji.

Idealna baza do renowacji.
Niski, oryginalny przebieg potwierdzony certyfikatem eksportowym, nadwozie bezwypadkowe i bez korozji (na aucie drugi lakier – do poprawy).
Silnik odpala, pracuje w miarę równo – do uszczelnienia i przeglądu (posiada kilka wycieków).
Chromy wymagają odświeżenia.
Piękne oliwkowe wnętrze do niewielkiej poprawy.
Zawieszenie bez luzów.
Auto kompletne, w dobrej kondycji.