Mercedes 280E W123 1977 – 49000 PLN – Warszawa

Mercedes W123 pokochany został już od debiutu w 1976 roku. Ilość zamówień była tak ogromna, że już na samym początku na odbiór klienci musieli czekać rok, a w szczytowym momencie aż trzy lata. Efekt był taki, że po raz jedyny w historii niemieckiej motoryzacji roczne samochody sprzedawały się drożej, niż po cenie katalogowej. A ta niska nie była. Przykładowo topowa wersja 280E, czyli taka, jak prezentowana w tym ogłoszeniu, wyjściowo kosztowała 26895 marek niemieckich. Cenę windowały oczywiście wszelkie dodatki, jak choćby w prezentowanym egzemplarzu – welurowa tapicerka, tempomat, elektryczne szyby. Chcąc kupić taki samochód bez oczekiwania w kolejce, należało wyłożyć jeszcze około 5000 DM więcej. Wszyscy w Niemczech chcieli to mieć. To samochód wyższej klasy średniej, który przebił swoją popularnością i liczbą zarejestrowanych aut najpierw Garbusa, a później Golfa. Powszechnie uwielbiana „beczka” stała się symbolem niemieckiej klasy średniej oraz triumfu i ekspansji niemieckiego przemysłu. Podziwiana zresztą jest do dziś, również w Polsce, a zacne egzemplarze z pewnością zasługują na uwagę.

Mercedes 280E W123
Rocznik: 1977
Przebieg: 121964 km
Pojemność: 2800 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 180 KM

Cena: 49000 PLN

Wyposażenie:
– welurowa tapicerka,
– centralny zamek,
– wspomaganie kierownicy,
– elektryczne przednie szyby,
– tempomat.

Oferuję sprowadzonego z południa Francji wyjątkowego Mercedesa W123 z I serii produkcji, pospolicie zwanego beczką.
Niski przebieg 121964 km świadczy o jego doskonałym stanie.

Niebieskie welurowe wnętrze wygląda fenomenalnie. Elementy drewniane bez żadnych pęknięć czy też uszczerbków. W środku auta pachnie, ponieważ zostało dokładnie wymyte przy użyciu bardzo dobrej jakości kosmetyków. Mercedes wyposażony jest między innymi w elektrycznie sterowane przednie szyby, tempomat.

Karoseria idealna, nie nosi śladów rdzy na takich elementach samochodu, jak: podłoga, progi drzwi, tylne i przednie błotniki, elementy boczne, pokrywa bagażnika, dolne części drzwi samochodu, elementy pod maską na zawiasach itp. Lakier został odświeżony i naprawdę prezentuje się bardzo dobrze. Elementy chromowane również w świetnym stanie, bez zarysowań. Na drzwiach znajduje się naklejka serwisowa.

Auto w niepowtarzalnym stanie, zapraszam do kontaktu.

Telefon: +48 795 886 161
Miejscowość: Warszawa