Mercedes 280E W123 1983 – SPRZEDANY

W 1983 roku do progów salonu zbliżał się już jego następca, ale tu pierwszy właściciel bardzo się postarał, by skonfigurować swoją nową „beczkę” tak, by sąsiadowi oko bielało. Na pokładzie jest najmocniejszy fabrycznie silnik 2,8 l, zespolony ze skrzynią manualną. Ten dwuwałkowy silnik lubi wysokie obroty i ma piękne brzmienie, czym pokonuje zarówno swojego poprzednika, jak i następcę. W zestawieniu z manualem daje mnóstwo frajdy z jazdy, co rzadkie w Mercedesach z tego okresu. Cena wywoławcza to 34000 zł, a cenę finalną poznamy na aukcji Ardor Auctions, która odbędzie się w dniu 30.12.2021.

Ardor Auctions jest pierwszym w Polsce domem aukcyjnym zajmującym się klasyczną motoryzacją. Działając od sześciu lat na europejskim rynku pojazdów zabytkowych zorganizowaliśmy kilkanaście aukcji w tradycyjnej formie oraz kilkadziesiąt licytacji online.

https://www.ardorauctions.pl/66-mercedes-benz-w123/

MERCEDES-BENZ 280E 1983
Numer nadwozia: WDB12303310112441

Przedstawiony Mercedes pochodzi z rynku szwedzkiego, gdzie został wcześniej wyeksportowany z Niemiec, co jest potwierdzone dokumentami auta. Samochód jest w oryginalnym stanie zachowania, w Polsce przechodził jedynie regularne przeglądy oraz serwisy, będąc częścią większej kolekcji Mercedesów. Auto jest w rękach pasjonata marki, który poszukując tego wozu kładł duży nacisk na odpowiednie wyposażenie oraz manualną skrzynię. To wszystko znajdziemy w omawianym egzemplarzu, który ma klimatyzację, grzane fotele, cztery elektryczne szyby oraz szyberdach, centralny zamek czy wspomaganie kierownicy. Pod maską drzemie największy w gamie silnik benzynowy – sześciocylindrowy M110 z podwójnym wałkiem rozrządu.

Dane techniczne:

Silnik: 2.8l, R6
Moc: 185 koni mechanicznych
Inne dane: skrzynia biegów manualna, napęd na tylne koła
Odczyt licznika: 188 000 kilometrów

Stan prawny: zarejestrowany w Polsce