KlasykaGatunku.pl

Mercedes 300 CE-24 Sportline C124 1992 – SPRZEDANY

Sport tu ma zupełnie inny smak niż w większości popularnych samochodów. Bardziej dojrzały, wysmakowany, nierzucający się w oczy. Mercedes 300 CE-24 Sportline C124 poza emblematami na bocznych listwach i dźwigni zmiany biegów wyróżnia się nieco obniżonym i usztywnionym zawieszeniem oraz mniejszą kierownicą, jednak to wciąż samochód nad wyraz komfortowy i elegancki. To jeden z niewielu Mercedesów z lat 90-tych, gdzie skrzynia manualna jak najbardziej ma sens i uzasadnienie. Układ zmiany biegów jest sportowy – „dogleg” – z jedynką do tyłu i w lewo, a dwójką i trójką w jednej linii, co miało umożliwić szybką zmianę najczęściej używanych na torach wyścigowych biegów. Na wyposażeniu jest również rzadko spotykany komputer pokładowy („Reiserechner”), a także klimatyzacja, ASD (hydrauliczna blokada dyferencjału), tempomat, elektryczny szyberdach. Piękna jest również kolorystyka – czarny akrylowy lakier i jasna, skórzana tapicerka. Konfiguracja jest unikatowa, a stan zachowania bardzo przekonujący.

Mercedes 300 CE-24 C124
Data produkcji: marzec 1992
Pojemność silnika: 2997 ccm
Moc silnika: 231 KM
Przebieg: 236,792 km
Skrzynia biegów: manualna Getrag

Przedmiotem sprzedaży jest Mercedes 300 CE-24 Sportline w pięknym kolorze „040 Uni-Schwarz” z beżową skórzaną tapicerką. Bardzo dobrze zachowany egzemplarz sprowadzony z Biel, Szwajcaria, bezpośrednio od pierwszego właściciela.

Unikatowa konfiguracja silnikowa oraz wyposażenia. Motor M104 3.0 jest rzadkością w połączeniu z manualną skrzynią Getrag,. Samochód posiada również obszerną listę wyposażenia dodatkowego jak komputer pokładowy Reiserechner, klimatyzacja, ASD, skórzana tapicerka, el. szyberdach, tempomat, radio Becker Grand Prix.

Samochód w jednych rękach od nowości. Zakupiony i serwisowany w ASO Mercedes- Benz w Lorrach.

Nadwozie całkowicie wolne od korozji. Lakier w stanie mocno ponadprzeciętnym, posiada kilka bardzo drobnych śladów użytkowania. Spód auta, wnęki kół i komora silnika w bardzo dobrym stanie, brak widocznej korozji w newralgicznych miejscach.

Wnętrze zachowane w dobrym stanie , widoczne tylko minimalne ślady użytkowania. Skórzana tapicerka nie posiada śladów zużycia, przetarć czy uszkodzeń. Plastiki matowe. Drewniane elementy nie wyblakłe ani nie popękane. Będący niezwykle drogą opcją wyposażenia dodatkowego, komputer pokładowy Reiserechner w pełni sprawny.

Wykonane prace: diagnostyka i regulacja wtrysku mechanicznego, wyważenie kompletu felg , przegląd i uzupełnienie czynnika klimatyzacji, serwis olejowy.
Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.