KlasykaGatunku.pl

Mercedes 300 SL-24 R129 1992 – 65000 PLN – Wrocław

Otwarty, luksusowy Mercedes zawsze powinien być w stanie jak najbliższym fabrycznemu i najlepiej utrzymane egzemplarze zawsze budzą pozytywne emocje. Mercedes 300 SL-24 R129 to sześciocylindrowa odmiana klasycznego roadstera. Mocniejsza z dwóch dostępnych w pierwszej fazie produkcji modelu, legitymuje się mocą 231 koni mechanicznych. Moc to wystarczająca, by sprawnie się poruszać i jednocześnie nie czuć potrzeby rywalizacji podczas startu ze świateł. Można w tym egzemplarzu pochwalić w pełni fabryczną specyfikację, niski przebieg, kompletną dokumentację i szeroko zakrojone prace serwisowe. Z pewnością da wiele radości z użytkowania, a po latach, gdy zechcemy dokonać zmian w kolekcji, sprzedaż nie powinna stanowić problemu.

Mercedes 300 SL-24 R129
Data produkcji: kwiecień 1992
Pojemność silnika: 2997 ccm
Moc: 231 KM / 170 kW
Przebieg: 111,792 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Przedmiotem sprzedaży jest Mercedes 300 SL-24 w kolorze „147 Arktikweiss” z beżowym skórzanym wnętrzem. Samochód w wersji europejskiej, sprowadzony ze Szwajcarii od spadkobiercy pierwszego właściciela (Dr.) Wzorowy stan zachowania, brak użytku w sezonie zimowym. Pojazd pełnowartościowy, bez ukrytych wad, z kompletną dokumentacją – ks. serwisowa, dwie ks. badań spalin, etui z kompletem 4 kluczyków. Samochód posiada również komplet akcesoriów: windschott, komplet narzędzi, klucz do ręcznego otwierania dachu. Kompletna dokumentacja serwisowa, serwisy wykonywane jedynie u autoryzowanych dealerów Mercedes-Benz.

Nadwozie w idealnym stanie, całkowicie wolne od korozji. Brak również widocznych rys, odprysków czy wgnieceń. Spód auta, wnęki nadkoli i komora silnika w stanie wzorowym. Jednakowe grubości lakieru na wszystkich elementach, co może wskazywać, że samochód posiada wciąż fabryczny lakier.

Wnętrze jest zadbane, posiada jedynie drobne, normalne ślady użytkowania. Skóra bez wytarć czy uszkodzeń. Elementy drewniane nie mają pęknięć. Wszystkie plastiki, roletki i schowki są kompletne oraz nie posiadają uszkodzeń. Zamontowany przez dealera zestaw radiowy Panasonic, radio z dotykowym ekranem, zmieniarka w bagażniku.

Dach materiałowy w kolorze brązowym, wciąż fabryczny w bardzo dobrym stanie.

Wykonane prace:
– wymiana oleju silnikowego wraz z filtrem na Millers 5w-40,
– wymiana uszczelki pokrywy zaworów,
– wymiana uszczelki obudowy rozrządu,
– komplet nowych opon Toyo Proxes,
– wymiana oleju w skrzyni,
– wszyte nowe szybki plexi w dachu materiałowym,
– nowe linki naciągające dach materiałowy,
– prewencyjnie regeneracja sterownika dachu w wyspecjalizowanej firmie w Niemczech,
– sprawdzenie stanu siłowników dachu, wymiana prewencyjnie uszczelnień czterech siłowników.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.

Cena 65’000 PLN zawiera kompletne opłaty, które zostały już wykonane. Samochód odbierasz w tej cenie zatankowany do pełna, z tłumaczeniami dokumentów, pierwszym przeglądem technicznym, ubezpieczeniem OC na 30 dni, gotowy do rejestracji w RP.

W tej cenie samochód może również zostać dostarczony pod dowolny adres na terenie RP.

Zapraszamy do kontaktu pod tel. +48 791 515 905 (Michał),
+48 661 737 676 (Daniel), +48 698 848 416 (Aleksander).
Zapytania mailowe prosimy kierować pod info@klasykagatunku.pl.