Mercedes 300D Turbo W124 1992 – 11999 PLN – Rumia

Charakterystyczne wcięcia na przednim prawym błotniku to było coś. Zanim pojawiła się E klasa, był to znak, że pod maską drzemie tu turbodoładowany diesel. Mercedes 300D Turbo W124 to ten większy i mocniejszy, sześciocylindrowy, generował 147 koni mechanicznych, brzmiał świetnie i miał trwałość, której dzisiejsze samochody mogą pozazdrościć. Ten egzemplarz przykładowo na liczniku ma już ponad pół miliona kilometrów, a wcale nie wygląda, jakby miał się wybierać już na emeryturę. To przedstawiciel czasów, kiedy projektowano samochody tak, by mogły służyć jak najdłużej, a kiedy otoczono je właściwą troską, potrafiły jeździć po prostu bez końca.

Mercedes 300D Turbo W124
Rocznik: 1992
Przebieg: 550000 km
Pojemność: 2996 cm³
Rodzaj paliwa: diesel
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 147 KM

Cena: 11999 PLN

Wyposażenie:
– cztery elektryczne szyby,
– szyberdach,
– klimatyzacja,
– podłokietniki przód i tył,
– szyby atermiczne

Model W124 jest stałym bywalcem Giełdy Klasyków. Prezentowany egzemplarz subtelnie wyróżnia się, na tle ponad dwóch i pół miliona wyprodukowanych sztuk tego modelu, żwawym silnikiem wysokoprężnym (OM603) oraz wyposażeniem zachęcającym ku powiększaniu wskazania licznika przebiegu.

Samochód wyprodukowany został w roku 1992, następnie sprowadzony do Polski w roku 1996. Łącznie posiadał trzech właścicieli, którzy skwapliwie korzystając z jego wygód, przejechali pół miliona kilometrów.

Egzemplarz posiada swoje wady i zalety, do tych drugich niewątpliwie należy zdrowa pod względem korozji podłoga oraz lakier po korekcie. Te pierwsze niechlubnie reprezentuje uszkodzona tapicerka na skraju fotela kierowcy oraz nie nadążające za połyskiem lakieru, nie odnowione elementy plastikowe nadwozia.

W kwestii technicznej samochód na przestrzeni dwóch ostatnich lat miał zregenerowaną skrzynię biegów, wymienione wszystkie świece wraz z ich sterownikiem, dostał nową chłodnicę, regularnie wymieniano mu płyny, aczkolwiek znajdzie się jeszcze zajęcie dla nowego właściciela.

Zapraszam do kontaktu i na oględziny, jednocześnie uprzejmie informując, iż samochód udostępniam w imieniu właściciela.

Telefon: +48 697 088 584
Miejscowość: Rumia