Mercedes 300D Turbo W124 1993 – SPRZEDANY

Mercedes 300D Turbo W124 był w momencie wprowadzenia do produkcji najmocniejszą jednostką wysokoprężną w ofercie… ba, był wówczas w ogóle najmocniejszym Dieslem, jakiego mogliśmy znaleźć w samochodzie osobowym na świecie. W kilka lat później pojawiły się u konkurencji nowocześniejsze pompy paliwa, a wkrótce też wtrysk common rail, lecz równie trwałej i niezawodnej jednostki wysokoprężnej nie stworzył już nigdy nikt. Stąd tak ogromny sentyment do tych samochodów i poważanie, jakim darzą go byli użytkownicy. Taki samochód w doskonałym stanie, z przebiegiem jedynie 144 tys. km, to prawdziwy ewenement. Co ciekawe, ten egzemplarz nie tylko jest pięknie utrzymany, ale i ciekawie skonfigurowany. Odnajdziemy w nim skrzynię automatyczną, pakiet Sportline, oznaczający obniżone i usztywnione zawieszenie i głębiej profilowane fotele, tu w wersji z kultowym wzorem w kratę.

Mercedes-Benz 300D Turbo Sportline W124
Rocznik: 1993
Przebieg: 144161 km
Pojemność: 2996 cm³
Skrzynia: automatyczna
Moc: 147 KM

Moja oferta dotyczy Mercedesa W124 300 Turbo Diesel w wersji SPORTLINE.
Tak jak samego modelu zbytnio przedstawiać, reklamować i zachwalać nie trzeba, to o tym egzemplarzu warto napisać kilka zdań.
Przede wszystkim auto pedantycznie utrzymane, zachowane wręcz w stanie idealnym.
Zdjęcia nie dają możliwości nawet w połowie odzwierciedlić rzeczywistego stanu auta, dlatego konieczne są oględziny na żywo.

Mercedesa kupiłem od prawdziwego fana marki i samego modelu W124.
Pan mieszkał obok serwisu Mercedesa, gdzie dokonywał przeglądów.
W Polsce auto serwisuję w ASO Mercedes Benz GARCAREK w Ociążu k. Kalisza – ostatni przegląd odbył się w lipcu tego roku.
Wszystkie wizyty serwisowe wpisane są w oryginalną książkę serwisową, w którą Mercedes został wyposażony w chwili wyjazdu z fabryki.
Poza tym zachowała się pełna dokumentacja, tzn. wszystkie instrukcje obsługi, karty gwarancyjne, karty kodowe od radia BECKER, a nawet etui od kluczyków.

Podsumowując… porządny, bezwypadkowy, zadbany, serwisowany niemiecki samochód do kupienia tak jak to było na początku, tak i teraz – za „duże pieniądze”…