Mercedes 300D W123 1977 – 80000 PLN – Gaj

Mercedes 300D W123 to dla wielu miłośników przede wszystkim doskonały, wysokoprężny silnik, który na przełomie lat 70-tych i 80-tych z pewnością był najlepszą tego typu jednostką na świecie zainstalowaną w samochodzie osobowym. Jednak beczka to z pewnością coś więcej, i nie mowa tu tylko o przestronnym nadwoziu i komfortowym zawieszeniu. Gwiazda na masce to styl i charakter, a często również ciekawa kolorystyka wnętrza, tak jak w tym przypadku. Ten odcień nosił nazwę Tabak i był oferowany tylko do połowy 1979 roku. Lakier to z kolei 740 Pastellgrau – szary, niemetaliczny. Egzemplarz pochodzi z 1977, czyli pierwszego pełnego roku produkcji. Z której strony by na niego nie spojrzeć, prezentuje się pięknie. Firma Wadowscy klasyczne wyspecjalizowała się w Mercedesach W114/W115 oraz W123 i trzeba przyznać, że specjaliści spod Krakowa potrafią wynaleźć świetne egzemplarze i wiedzą również, jak je właściciwie dopieścić.

Mercedes 300D W123
Rocznik: 1977
Przebieg: 257000 km
Pojemność: 3005 cm³
Rodzaj paliwa: diesel
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 88 KM

Cena: 89000 PLN 80000 PLN w promocji

Wyposażenie:
– elektryczne szyby,
– radio epokowe,
– podłokietnik kierowcy,
– tempomat,
– grzana szyba tylna

Mamy przyjemność zaoferować Państwu Mercedesa W123 300D. Jest to egzemplarz z pierwszych lat produkcji. Karoseria w kolorze 740 Pastellgrau w zestawieniu z kontrastującym brązowym wnętrzem.

Karoseria otrzymała nową powłokę lakierniczą, ponieważ oryginalny lakier poddał się upływowi czasu. Odcień został oczywiście zachowany zgodnie z oryginalnym kodem producenta. Galanteria chromowana jest w całości fabryczna i prezentuje się niezwykle świeżo. Zarówno nadwozie, jak i podwozie, nie posiadają najmniejszych ognisk korozji.

Wnętrze zachowane w świetnym stanie. Fotele w fabrycznym brązowym odcieniu nie posiadają przetarć. Jedynie wykładziny dywaników zostały wymienione na nowe, żeby nadać wnętrzu świeżości. Na pewno na stan zachowania tapicerek wpływa stosunkowo niski jak na 300D przebieg.

Komora silnika została doprowadzona do stanu fabrycznego. Wtryskiwacze i pompa wtryskowa zostały sprawdzone i skalibrowane. Silnik przeszedł serwis olejowy.

Skrzynia biegów z racji swoich lat została poddana gruntownemu przeglądowi. Dla zapewnienia bezpieczeństwa długoletniej i bezawaryjnej pracy została zregenerowana. Posiada roczną gwarancję.

Układ hamulcowy w całości poddany przeglądowi (nowe klocki, tarcze, przewody i płyn), wszystko ze względów bezpieczeństwa.

Mercedes jest zarejestrowany w Polsce, więc gorąco zapraszamy na jazdę testowa do naszego salonu w Gaju koło Krakowa.

Telefon: +48 604 182 937
Miejscowość: Gaj koło Krakowa