Mercedes 300E 4Matic W124 1989 – 66000 PLN – Warszawa

Dziś niemal każdy samochód w ofercie Mercedesa może mieć napęd na cztery koła, ale na przełomie lat 80. i 90. było to w samochodzie z gwiazdą rozwiązanie pionierskie. Mercedes 300E 4Matic W124 to pierwsze sedan niemieckiej marki, który można było zamówić z systemem 4Matic. Podstawowym założeniem układu było poprawienie trakcji na śliskiej nawierzchni i rozwiązano to dołączając napęd przedniej osi zawsze przy starcie oraz za każdym razem, kiedy system ABS oddnotuje poślizg, czyli różnicę w obrotach kół. Dzięki temu w warunkach zimowych i na śliskiej nawierzchni autem można było jeździć zdecydowanie pewniej. System dostępny był z silnikami trzylitrowymi – do wyboru był turbodiesel i wolnossąca benzyna o mocy 180 KM, czyli taka jak w prezentowanym egzemplarzu pierwszej serii. Ten Mercedes sprowadzony został z Francji i dodatkowo wyróżnia się manualną skrzynią biegów, co w zestawieniu z układem 4Matic spotykane było wyjątkowo rzadko.

Mercedes 300E 4Matic W124
Rocznik: 1989
Przebieg: 109500 km
Pojemność: 2960 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 180 KM

Cena: 66000 PLN

Mercedes W124 E 4Matic ze skrzynia manualną z przebiegiem 109 tys. km w naszej ofercie to bardzo wyjątkowy samochód, ponieważ pochodzi z pierwszej serii z tzw. wąską listwą.

Samochód posiada skrzynie manualną, co biorąc pod uwagę, że większość W124 4Matic dostarczane było ze skrzynią automatyczną, czyni go dość wyjątkowym. Obecnie na rynku europejskim można znaleźć tylko kilka sztuk ze skrzynią manualną. Samochód pochodzi z Francji, gdzie długo stał nieużywany, co okazało się dla tego egzemplarza bardzo szczęśliwe, bo jest totalnie bez rdzy i z małym przebiegiem.

Samochód jest po odświeżeniu, naprawie hamulcy, układu paliwa, wykonaniu obsługi silnika i wszystkich elementów, które powinny być sprawne i gotowe do eksploatacji.

Samochód jest zarejestrowany na żółte tablice i ubezpieczony. Przyszły nabywca może nim odrazu ruszyć w drogę.

Do samochodu posiadamy więcej zdjęć i filmów i można je otrzymać na Whatsapp.

Oferujemy leasing na samochody zabytkowe.
Zapewniamy finansowanie na samochody zabytkowe i ubezpieczenie OC + AC.
Zapraszamy do oględzin w naszym salonie przy ulicy Marszałkowskiej 111 w Warszawie.

Classic Cars Warsaw
Warszawa ul. Marszałkowska 111

Oferujemy leasing na samochody zabytkowe.
Zapewniamy finansowanie na samochody zabytkowe i ubezpieczenie OC + AC.

Telefon: +48 601 612 755
Miejscowość: Warszawa

Kredyt na klasyka