Mercedes 350 SL R107 1972 – SPRZEDANY

Mercedes 350 SL R107 to model, którego produkcja rozpoczęła się w 1971 roku. Następca Pagody był zdecydowanie nowocześniejszy, bardziej masywny i bezpieczny, i początkowo zasilany wyłącznie jednostkami V8. Wczesne egzemplarze na amerykańskim rynku ukazały się jeszcze przed erą „five-mile bumpers”. To dlatego na przodzie i tyle tego egzemplarza odnajdziemy jeszcze ochronę równie zgrabną, jak w Europie. Zderzaki wyróżnia jedynie detal w postaci pionowych kłów, i taki właśnie samochód prezentowany jest przez dom aukcyjny Ardor Auctions. Auto sprowadzone zostało do Polski kilka lat temu i tutaj otrzymało nową powłokę lakierniczą i uszczelki.

Ardor Auctions jest pierwszym w Polsce domem aukcyjnym zajmującym się klasyczną motoryzacją. Działając od sześciu lat na europejskim rynku pojazdów zabytkowych zorganizowaliśmy kilkanaście aukcji w tradycyjnej formie oraz kilkadziesiąt licytacji online.

MERCEDES-BENZ 350 SL 1972
Numer nadwozia: 10704412003045

Mercedes-Benz 350 SL to egzemplarz z pierwszej serii produkcyjnej na rynek amerykański, charakteryzujący się zderzakami z małymi kłami. Samochód został sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych 3 lata temu. Karoseria została polakierowana ponownie na oryginalny kolor, a we wnętrzu wymieniono wykładziny oraz uszczelki. Zregenerowano układ kierowniczy oraz wymieniono układ wydechowy. Samochód pochodzi z dużej kolekcji, w której znajduje się kilka stuk modelu R107.

Dane techniczne:
Silnik: 3,5 l, V8
Moc: 200 koni mechanicznych
Inne dane: skrzynia biegów automatyczna, napęd na koła tylne
Odczyt licznika: 240 000 mil