Mercedes 380 SEC C126 1985 – 38000 PLN – Leszno

Czarny kolor i jasne wnętrze. To jest połączenie, które na tym samochodzie już zawsze będzie nam się kojarzyło z filmem Świadek koronny i głównym bohaterem, który poruszał się takim właśnie coupe. W odróżnieniu jednak od kinowej pięćsetki, ten Mercedes 380 SEC C126 szczęśliwie uniknął instalacji gazowej pod maską, otrzymał za to nowy lakier i nową tapicerkę. Pozostała jeszcze finalizacja prac renowacyjnych i poskładanie wnętrza do kupy. Do końca z pewnością jest bliżej niż dalej. Ktokolwiek czuje pokrewieństwo charakteru z granym przez Roberta Więckiewicza Blachą odnajdzie się w nim świetnie.

Mercedes 380 SEC C126
Rocznik: 1985
Przebieg: 450000 km
Pojemność: 3800 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 208 KM

Cena: 38000 PLN

Wyposażenie:
– el.szyby,
– al. felgi,
– szyberdach,
– centralny zamek

Mercedes został zakupiony rok temu.
Od tego czasu zostało w nim zrobione parę spraw, które doprowadziły go do stanu, który cieszy oko.
Na początku został wymieniony olej w silniku, następnie w skrzyni biegów, wymieniłem przewody wysokiego napięcia na nowe, zrobiony układ paliwowy, który przeciekał. Auto pali na dotyk.
Następnie przeszedł naprawy blacharskie, a lakiernik nadał mu piękny, czarny kolor.

Mercedesem przez rok zrobiłem 250 km, cały czas to warsztaty, by doprowadzić go do tego stanu, w którym się znajduje.
Pozostał do wypieszczenia i poskładania środek (skóra na fotelach nowa) i regulacja.
Jeśli ktoś stał obok tematu doprowadzenia takiego samochodu do idealnego stanu to zdaje sobie sprawę z jakimi kosztami się to wiąże, mnie na dzień dzisiejszy już finansowo to troszkę przerosło, bo tutaj nie ma półśrodków.

Do dziś razem z zakupem wyszło ponad 40 tys. zł, więc cena którą bym oczekiwał jest zaledwie niecałym zwrotem poniesionych kosztów. Auto obniżone, wygląda obłędnie z pięknym lakierem. Zapraszam do obejrzenia auta ma żywo, bo zdjęcia nie są w stanie tego oddać.

Telefon: +48 690 899 222
Miejscowość: Leszno