Mercedes 420 SE W126 1990 – 44500 PLN – Czechowice-Dziedzice

Mercedes 420 SE generacji W126 może służyć za wzór długowieczności i niezawodności. Widząc zdjęcia tego egzemplarza pewnie rzadko kto potrafiłby dobrze wytypować jego przebieg, który wynosi obecnie już 368 tysięcy kilometrów. W tym przypadku taki przebieg to już duma i doskonale podkreśla to fakt, jak udaną konstrukcją była S klasa. Projektowana w dobie kryzysu lat 70-tych tak, by mogła służyć jak najdłużej i jak najwierniej. To były czasy, gdy rozpowszechnione dziś zasady planowanego zużycia były inżynierom absolutnie obce. Dzięki temu zbudowano samochody, które przy odpowiedniej trosce służyć mogą przez pokolenia. Ten egzemplarz dodatkowo zachęca piękną konfiguracją kolorystyczną, a jego tapicerka utrzymana jest w nienagannym stanie dlatego, że auto miało na siedzeniach pokrowce.

Mercedes 420 SE W126
Data produkcji: 1990
Pojemność silnika: 4194 ccm
Moc silnika: 224 KM / 165 kW
Przebieg: 367,936 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Cena: 44500 PLN

Przedmiotem sprzedaży jest jeden z 13996 wyprodukowanych sztuk Mercedesa 420 SE – krótka wersja nadwozia. Jest to – zaraz po 560 SE – najrzadsza odmiana spośród wszystkich modeli serii W126. Pojazd wyposażony m.in. w automatyczną skrzynią biegów, cztery elektryczne szyby i klimatyzację. Samochód europejski sprowadzony z Księstwa Liechtenstein od pierwszego właściciela (ur. 1948).

Pojazd zachowany w dobrym stanie. Lakier posiada w kilku miejscach drobne mankamenty w postaci małych odprysków, rysek – adekwatnym do wieku i przebiegu. Delikatne wgniecenie przy klamce na drzwiach lewy tył. Spód auta i wnęki nadkoli zachowane w stanie bardzo dobrym. Brak korozji. Cały układ wydechowy został wymieniony. Tylna szyba nie posiada żadnych rozwarstwień, jest jeszcze oryginalna.

Siedzenia są w bardzo dobrym stanie, od nowości założone były na nich pokrowce (widoczne w galerii – w bagażniku). Jedyny mankament to rozdarcie po boku fotela kierowcy po lewej stronie przy drzwiach – widoczne w galerii. Podłokietnik jak nowy. Oryginalne dywaniki welurowe Mercedesa bez wytarć czy dziur. Wszystkie drewna w bardzo dobrym stanie, jedynie pęknięcia występują w tunelu środkowym przy przyciskach otwierania szyb. Radio Blaupunkta połączone z automatycznie wysuwaną anteną.

W bagażniku wszystkie akcesoria: koło zapasowe, komplet oryginalnych narzędzi w worku, podnośnik, trójkąt ostrzegawczy, apteczka.
Felgi w idealnym stanie – świeżo po renowacji. Założony komplet nowych opon.

Wykonane prace:
– nowe opony klasy premium Vredestein,
– renowacja alufelg,
– nowy akumulator Warta,
– nowy filtra paliwa,
– wymiana oleju silnikowego na Millers 10w-40, poprzedzona płukaniem silnika preparatem Liqui Moly,
– nowy termostat,
– wymiana uszczelek pokryw zaworów,
– komplet nowych świec zapłonowych,
– naprawa mechanizmu otwierania jednego z okien,
– serwis klimatyzacji – nowy osuszacz oraz chłodnica klimatyzacji, uzupełnienie czynnika,
– wymiana całego układu wydechowego na nowy.

Samochód nie jest nowy, ma 31 lat i posiada pewne mankamenty, dlatego prosimy o dokładne obejrzenie 127 zdjęć i zapoznanie się z opisem.
Samochód jest po wszystkich opłatach, zarejestrowany w RP jako pojazd zabytkowy. W zestawie biała karta, komplet 2 oryginalnych kluczyków, instrukcja obsługi, rachunki z ostatnich napraw oraz książeczka Abgas.

Istnieje możliwość dowiezienia samochodu pod adres nowego właściciela.

Telefon: +48 668 166 459
Miejscowość: Czechowice-Dziedzice