Mercedes 420 SEC C126 1986 – SPRZEDANY

Mercedes C126 to auto, o którym można mówić godzinami. Wielu znawców motoryzacji uważa, iż jest to, pod wieloma względami, najlepszy samochód jaki został kiedykolwiek stworzony. Zachwycić może zarówno sylwetką, pięknymi kształtami, masywnymi drzwiami bez ramek i pięknie zorganizowaną przestrzenią we wnętrzu. Zegarami, które mogą służyć za wzór czytelności, doskonałym połączeniem skóry, drewna i grubych wykładzin we wnętrzu. Ergonomicznymi fotelami, komfortowym zawieszeniem, wspaniałą muzyką silnika V8 spod maski. Mercedes 420 SEC C126 to model z drugiej, dopracowanej serii produkcyjnej. Choć miał najmniejszy z trzech dostępnych silników, nie sposób uznać go za zbyt mały bądź zbyt słaby. Taki wóz utrzymany w pięknym stanie i z niewielkim przebiegiem z pewnością jest doskonałym sposobem na połączenie przyjemności z jazdy z korzystną lokatą kapitału.

Mercedes-Benz 420 SEC C126
Rocznik: 1986
Przebieg: 118000 km
Pojemność: 4146 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 204 KM

Wyposażenie:
199 BLACK PEARL METALLIC
260 TYPE DESTINATION ON TRUNK LID – ELIMINATION
278A LEATHER ALPACA GRAY
430 HEADREST IN THE REAR, LEFT AND RIGHT
506 No code designation available
532 No code designation available
580 AIR CONDITIONING
600 HEADLAMPS – CLEANING EQUIPMENT
812 REAR-MOUNTED LOUDSPEAKER

Oferowany przeze mnie egzemplarz posiada silnik V8 o pojemności 4,2 litra. Takich aut wyprodukowano najmniej ze wszystkich dostępnych wariantów, bo jedynie 3644 sztuki.

Mercedesa sprowadziłem osobiście z Luksemburga, gdzie w sierpniu tego roku auto przeszło duży serwis w ASO, obejmujący między innymi wymianę oleju w silniku jak i w skrzyni biegów.

Samochód jest w bardzo dobrym stanie technicznym jak i wizualnym, brak jakiejkolwiek korozji. Środek czysty i zadbany, wsiadając ma się wrażenie, że auto niedawno opuściło salon sprzedaży.
Zachowało się także oryginalne radio.