Mercedes 450 SL R107 1979 – SPRZEDANY

Następca Pagody zaprojektowany został z zastosowaniem wszystkiego, co koncern miał najlepsze, gwarantując o wiele wyższe bezpieczeństwo od swojego poprzednika (o połowę wyższa sztywność nadwozia, kontrolowane strefy zgniotu, miękkie materiały wykończeniowe w kabinie). Zawitały wówczas również pod maską silniki V8, które dały temu niewielkiemu kabrioletowi charyzmę i charakter. Mercedes 450 SL R107 to wersja z ośmioma cylindrami o łącznej pojemności 4,5 litra, w tym przypadku w specyfikacji amerykańskiej. Piękne jest zestawienie srebrnego lakieru i niebieskiego wnętrza oraz dachu, doskonale pasujące do jego ponadczasowej sylwetki. Samochód był zawsze garażowany i dzięki temu zdołał zachować przez 40 lat częściowo oryginalną powłokę lakierniczą i wnętrze. Jest w bardzo dobrym stanie mechanicznym, gotowy do drogi i sprawiania radości nowemu właścicielowi.

Mercedes 450 SL R107
Rocznik: 1979
Przebieg: 96600 mil
Pojemność: 4520 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna

Wyposażenie:
– klimatyzacja
– elektryczne szyby
– radio Becker
– chromowane nakładki drzwi
– kierownica Nardi

Mercedes 450 SL w pięknej kombinacji kolorystycznej srebrnego lakieru z granatowym wnętrzem i dachem.

Auto w stanie oryginalnym, co jest rzadko spotykane. Zostało przeze mnie zakupione od prywatnego właściciela w Arizonie, który posiadał je przez kilkanaście lat i garażował pod pokrowcem chroniąc przed działaniem silnego słońca gorącego stanu. Pozwoliło to na zachowanie lakieru, wnętrza, właściwie całego pojazdu w bardzo dobrym stanie mimo upływu 40 lat od wyprodukowania. Lakier na wielu elementach wciąż jest oryginalny! A na pozostałych został tylko odświeżony – auto jest bezwypadkowe.

Po przyjeździe do Polski poddałem Mercedesa profesjonalnej obsłudze serwisowej, w ramach której zadbano (m.in.) o: układ paliwowy, układ zapłonowy, podciśnienia, układ hamulcowy, zawieszenie, usunięcie wszelkich nieszczelności. Następnie auto zostało poddane pracom kosmetycznym, które podkreśliły jego piękny oryginalny stan. Prowadzenie go, praca zawieszenia, reakcja silnika są fenomenalne. Auto podczas jazdy zachowuje się jak gdyby miało kilka lat, nie 40.

Dodatkowymi, bardzo cenionymi kolekcjonersko elementami są kierownica Nardi, drążek skrzyni biegów, oryginalny zestaw kluczy bez śladów użytkowania oraz radio Becker.

Dach materiałowy jest w doskonałym stanie. Chromy są także bardzo ładne, co widać na zdjęciach.

Deska rozdzielcza posiada kilka pęknięć. Wraz z autem przekazuję nową materiałową nakładkę na deskę w kolorze wnętrza.

Do auta posiadam 3 oryginalne kluczyki, książki i instrukcję z 1979 r. oraz oczywiście Clean Title.