Mercedes 450 SL R107 1980 – SPRZEDANY

Pięknie utrzymany Mercedes 450 SL R107 w natychmiastowy sposób odwraca wszystkie głowy na ulicach. Klasyczny roadster Mercedesa to od lat symbol dobrego smaku, który w 1971 roku zaoferował gorąco przyjętą na amerykańskim rynku nowość – silnik V8, brzmiący dokładnie tak, jak życzyli sobie klienci. 162 KM w tej specyfikacji może nie zapowiada wielkich emocji, ale na drodze sprawdza się doskonale – spory moment obrotowy już od najniższych obrotów i pozwala bezproblemowo rozpędzać się do prędkości, przy których i tak ściągamy odruchowo nogę z gazu. Wszak tu przyjemność z jazdy z otwartym dachem i komfort płynący z miękkiego resorowania są ważniejsze od jazdy z prędkościami wykraczającymi poza granice zdrowego rozsądku.

Mercedes 107 450SL
Rocznik: 1980
Przebieg: 72825 mil (około 116500 km)
Pojemność: 4520 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 162 KM

Wyposażenie:
– klimatyzacja,
– elektryczne szyby,
– tempomat,
– oryginalne radio BECKER,
– elektryczna antena,
– dwa dachy

Oferujemy Mercedesa R107 w wersji na rynek amerykański.
Pochodzi z ostatniego roku produkcji modelu 450SL – 1980. Powstało wtedy 5,583 sztuk tej wersji silnikowej.
Sprowadzony z USA w czerwcu 2014 r.

Samochód dzięki sprzyjającemu klimatowi zachował się bez żadnych oznak korozji, sprawny i jeżdżący z przebiegiem 72,825 mil.
Posiadamy dokumenty potwierdzające autentyczność przebiegu.

Auto przeszło kompletną konserwację, został położony drugi lakier zgodny z nr VIN (wnęki są w oryginalnym lakierze) oraz wymieniono wszystkie niezbędne uszczelnienia silnika, podzespołów mechanicznych. Nowe są ponadto paski, łożyska kół, elementy zawieszenia.

Wnętrze zachowane w kompletnym stanie, noszące ślady 35 lat używania. Na siedzeniach i boczkach jest wciąż oryginalny materiał MB-tex, dywany również oryginalne i nie wymieniane. Wady wizualne wnętrza są widoczne na załączonych zdjęciach.

Felgi zostały poddane renowacji.

Klimatyzacja nabita, uszczelniona i całkowicie sprawna.

Mercedes jest obecnie zarejestrowany na „białe tablice” ale bez problemu może uzyskać status pojazdu zabytkowego. Jest w 100% oryginalny, zgodny ze specyfikacją według numeru VIN.