Mercedes 450 SLC C107 1979 – 59999 PL – Piaseczno

Mercedes 450 SLC C107 czaruje pięknym klangiem V8 pod maską i rozleniwia komfortem. W swojej epoce miał w klasie Gran Turismo kilku konkurentów, lecz dziś pozostaje jedynym, którego koszty eksploatacji można utrzymać na rozsądnym poziomie, i który wciąż może jeździć bezawaryjnie na dowolnie długich dystansach. To bliski krewniak modelu SL R107, lecz jeśli chodzi o typoszereg 107, to z ponad 300 tys. wyprodukowanych egzemplarzy zaledwie niewiele ponad 60 tysięcy sztuk stanowiło coupe. Wersja ta ma o 36 cm większy rozstaw osi niż SL, dlatego prowadzi się znacznie stabilniej, oferuje 4 miejscowe nadwozie i jest może być z racji swojej rzadkości dużo lepszą inwestycją kapitału. W ogłoszeniu samochód w specyfikacji amerykańskiej, wyróżniającej się pokaźnymi zderzakami i podwójnymi lampami reflektorów.

Mercedes 450 SLC C107
Rocznik: 1979
Przebieg: 184000 mil
Pojemność: 4520 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 180 KM

Cena: 59999 PLN

Oferuję do sprzedaży jednego z moich kilkunastu prywatnych klasyków. Auto sprzedaję, ponieważ mam obecnie w kolekcji jeszcze dwie inne 107-ki, SLC i SL.

Jest to Mercedes-Benz 450 SLC wyprodukowany w 1979 r. i wyposażony w silnik V8.
Przez wielu uważany jest za najwygodniejszą rajdówkę świata. Dokładnie takim wozem wyposażonym w automatyczną skrzynię biegów startował w rajdzie dookoła Ameryki Południowej Vuelta a la America del Sud (ponad 30 tys. km) Sobiesław Zasada i zajął doskonałe drugie miejsce. Mercedesy zajęły zresztą pierwsze 5 miejsc, co wybitnie świadczy o ich jakości i odporności na zniszczenie.

Mój egzemplarz co prawda nigdy w rajdach nie startował, ale pochodzi ze słonecznej Kalifornii i jest wolny od wszelkich oznak korozji. Zakupiłem go osobiście w Stanach w 2018 r. jako auto bezwypadkowe. Przejechane ma normalne, uczciwe jak na 42 lata eksploatacji 184 tys. mil. Auto było do końca garażowane, użytkowane i w pełni sprawne. Nie jest zastane po 20-letnim postoju w stodole.

W Polsce Mercedes dostał nową skórzaną tapicerkę, którą wykonała renomowana firma Tapex Design. Aby całe wnętrze wyglądało schludnie, zamówiłem również wykonanie nowych dywanów i dywaników. Odnowione zostały też srebrne „firanki” na tylnych szybach.

Aktualnie samochód jest po wymianie oleju w silniku i skrzyni.
Wymieniony został również płyn chłodzący i płyn hamulcowy. Nowa jest pompa hamulcowa.
Przednie lampy przeszły konwersje umożliwiającą korzystanie z europejskich żarówek.
Nowe są oczywiście również szkła lamp.
Opony na samochodzie również są nowe. Klimatyzacja jest po przeglądzie i w pełni sprawna.
Radio, oraz pozostałe elementy wnętrza również działają.
Samochód wyposażony jest w atrakcyjne szprychowe koła z centralną śrubą.

Auto jest przygotowane do sezonu i normalnej codziennej eksploatacji.
Mercedes zgłoszony jest do ewidencji polskich zabytków. Zwolniony jest więc z corocznego badania technicznego oraz konieczności kupowania polisy OC, gdy auto nie jest użytkowane.

Nie jestem profesjonalnym fotografem, dlatego auto na żywo prezentuje się zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach.
Samochód zawsze i wszędzie zwraca uwagę i wywołuje bardzo pozytywne emocje.

Podana cena jest ceną całkowitą.

Ten model cały czas wyraźnie drożeje, więc proszę nie składać propozycji typu płacę 55 i zabieram. Ja ciśnienia na sprzedaż nie mam i za bezcen tego wozu niestety nie oddam. Włożyłem w niego bardzo dużo pracy, pieniędzy i serca, ale niestety ilość miejsc garażowych mam ograniczoną, a w planach są kolejne ciekawe projekty motoryzacyjne.

Samochód sprzedawany jest przeze mnie jako osobę fizyczną na podstawie umowy kupna/sprzedaży.
W przypadku pytań jestem do dyspozycji.

Telefon: +48 501 092 386
Miejscowość: Piaseczno