Mercedes 500 SEL W140 1991 – SPRZEDANY

Szlachetna limuzyna z gwiazdą na masce w eleganckim i niebanalnym zestawieniu kolorystycznym ciemnego nadwozia oraz niebieskiego, skórzanego wnętrza powala. Mercedes 500 SEL W140 z automatyczną skrzynią biegów, klimatyzacją i pięknym drewnem we wnętrzu zapewni niezapomniane doznania z jazdy nie tylko kierowcy, ale i wszystkim pasażerom. Tych w tylnym rzędzie szczególnie ucieszy regulowana tylna kanapa i przedłużony rozstaw osi. Nie będzie w tym nic dziwnego, bo S klasa w latach 90-tych podniosła poprzeczkę dla segmentu samochodów luksusowych. Jeżeli więc chcecie poczuć na własnej skórze, co dały prace projektowe i konstrukcyjne opiewające na sumę około 1 miliarda dolarów, tak doskonały egzemplarz będzie ich najlepszym odzwierciedleniem.

Mercedes-Benz 500 SEL W140
Rocznik: 1991
Przebieg: 51221 km
Pojemność: 4973 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 326 KM

Mercedes-Benz 500 SEL W140 w kolorze 199 Black Pearl Metallic ze skórzanym wnętrzem w kolorze niebieskim. Samochód sprowadzony przeze mnie bezpośrednio z Japonii w 2018 r. z przebiegiem 51 tys. km.

Samochód jest zachowany w perfekcyjnym, oryginalnym stanie, przeznaczony dla bardzo wymagającego Klienta. Oznaczenia flagowej wersji 600 SEL zostały zamontowane w Japonii w fabrycznych miejscach.

Auto zostało kupione w 1992 roku w autoryzowanym salonie Mercedes-Benz Chiba-Chuo w mieście Chiba.

Auto posiada bogatą dokumentację: książka serwisowa, karty serwisowe z obowiązkowych, skrupulatnych japońskich przeglądów technicznych Shaken oraz Export Certificate potwierdzające przebieg pojazdu. Komplet instrukcji w skórzanym etui Mercedes-Benz oraz 4 oryginalne kluczyki.

Silnik, skrzynia biegów, podzespoły mechaniczne, elektryczne i inne działają prawidłowo. Wyposażenie auta zgodne z numerem VIN, wszystkie elementy funkcjonują bez zarzutu.

Samochód jest bezwypadkowy. Lakier w świetnej kondycji bez widocznych uszkodzeń, wgnieceń i rys. Druga warstwa lakieru na masce, naprawa wysokiej jakości została wykonana w Japonii. Jedynym mankamentem wizualnym jest mało widoczne zarysowanie po usunięciu naklejki na górnej części klapy bagażnika przez poprzedniego właściciela.

Wnętrze samochodu zachwyca swoim stanem, jest kompletne, bez śladów zużycia. Tapicerka skórzana matowa, miękka i sprężysta bez jakichkolwiek pęknięć, przetarć i uszkodzeń. Wszystkie elementy drewniane w stanie idealnym. Elementy z tworzyw sztucznych również w świetnej kondycji. Komplet oryginalnych, welurowych dywaników z logo Mercedes-Benz. Wnętrze czyste i świeże.

W bagażniku oryginalne koło zapasowe oraz kompletny zestaw narzędzi.

Po sprowadzeniu przeprowadzono skrupulatny przegląd, wymieniono na fabrycznie nowe wszystkie elementy posiadające choćby najmniejsze wady.

Najważniejsze prace:
wymiana kompletu opon (nowe Vredestein DOT 2018), wymiana lamp przednich (nowe, oryginalne Bosch/AL, przystosowane do ruchu prawostronnego), wymiana żarówek lamp P+T, wymiana wahaczy poprzecznych przód, ustawienie zbieżności kół, wymiana kilku detali zewnętrznych (oryginał MB), uzupełnienie czynnika w układzie klimatyzacji.

Dodatkowo wykonano kompletny detailing nadwozia i wnętrza pojazdu. Na lakier został położony wosk premium. Wnętrze pojazdu, elementy gumowe i plastikowe zostały wyczyszczone i zabezpieczone.

Łączny koszt części i wykonanych prac to ok. 7000 PLN (dokumentacja do wglądu).