Mercedes 500 SL R129 1992 – 99000 PLN – Bielsko-Biała

Czerwony Mercedes 500 SL R129 z jasnym wnętrzem to pierwszy samochód, który przychodzi nam na myśl, gdy wspominamy złoty początek lat 90. w amerykańskim kinie. Wręcz trudno zliczyć wszystkie filmy, w których się pojawił – było ich kilkaset. Egzotyczny jak cała Europa, z miejsca stał się symbolem dobrego smaku, klasy i wysokiego statusu. Jego techniczne pokrewieństwo z doskonałym modelem W124 zapewniło spokojny sen, jeżeli chodzi o sprawy mechaniki i serwisu, co sprawia, że to również dziś niezwykle pożądany youngtimer. W ogłoszeniu egzemplarz z rynku amerykańskiego z niskim przebiegiem. Brzmienie jego silnika V8 powoduje natychmiastowy uśmiech na twarzy, a kolorystyczna konfiguracja sprawi, że żadne kobiece serce nie pozostanie obojętne.

Mercedes-Benz 500 SL R129
Rocznik: 1992
Przebieg: 80000 km
Pojemność: 5000 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Napęd na tylną oś

Cena: 99000 PLN

Z przyjemnością prezentujemy dziś przedstawiciela czwartej generacji linii modelowej SL, której prezentacja odbyła się na salonie genewskim w roku 1989.
Nasz Mercedes-Benz 500 SL R129 pochodzi z roku 1992, posiada czerwoną karoserie o kodzie „568 signal red” oraz jasną skórzaną tapicerkę o kodzie „275 leather pebble”. Samochód pochodzi z rynku amerykańskiego, pod maską kryje się osiem cylindrów w układzie V o całkowitej pojemności 4973 cm3, które generuje 320 koni mechanicznych i rozpędza samochód do setki w sześć i pół sekundy. W panowaniu nad ruszaniem, czy kontrola uślizgu kół w zakręcie pomaga system ASD. Dodatkowo model doposażony w system ADS, czyli niezależnie sterowana siła tłumienia na każdym amortyzatorze. Sterownik zbiera dane z czujników i czuwa nad komfortem jazdy po nierównościach, a przy dużych prędkościach i nagłych zmianach kierunku jazdy kontroluje nachylenie karoserii.

Ponad trzydziestoletnia historia pojazdu obeszła się łagodnie z prezentowanym egzemplarzem. Na drogomierz nawinęło się niecałe osiemdziesiąt tysięcy kilometrów. Karoseria jest bez korozji, metalowe wykończenia w stanie bardzo dobrym. Odświeżenia wymaga wnętrze, szczególnie w okolicach fotela pasażera. W bagażniku zapasowe koło z kompletem fabrycznych narzędzi.

Pojazd wyposażony w:
– ABS, ASR, ASD, ADS,
– elektrycznie sterowane fotele z pamięcią,
– dach składany elektrycznie,
– automatyczną skrzynie biegów,
– elektrycznie sterowane lusterka z pamięcią,
– tempomat,
– oryginalne radio Mercedesa,
– instalacje telefoniczną,
– klimatyzację automatyczną.

Telefon: +48 502 318 213, +48 602 138 015
E-mail: info@classic-group.pl
Miejscowość: Bielsko-Biała

Kredyt na klasyka