Mercedes 500E W124 1991 – SPRZEDANY

Mercedes 500E W124 to najprawdopodobniej bardziej kultowy sedan pierwszej połowy lat 90-tych. Stworzony i wytwarzany przez Porsche, otrzymał atrybuty czyniące z niego prawdziwe arcydzieło, wyjątkowo szybki wóz do pokonywania dużych odległości. Łącznie z poliftowym E500 wyprodukowano ich w sumie 10,5 tysiąca. Wiele z nich już dziś nie jeździ, a te najbardziej zadbane wykazują stale rosnącą tendencję cenową. To wspaniały klasyk, którego po zakupie nie da się trzymać wyłącznie w garażu – on jeździ wciąż zbyt dobrze, by odmawiać sobie przyjemności z przejażdżek. Na pocieszenie pozostaje fakt, że jeżeli utrzymamy go we właściwym reżimie serwisowym, najprawdopodobniej nie tylko jego przebieg będzie rósł, ale i cena również.

Mercedes 500E W124
Rocznik: 1991
Przebieg: 225.000 km
Pojemność: 4973 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 326 KM

Oferuję wyjątkowo zadbany egzemplarz W124 wysoce pożądanego modelu 500E.
Auto pochodzi z rynku szwajcarskiego, gdzie było odpowiednio serwisowane.
Posiada udokumentowany książką serwisową przebieg.

Od strony lakierniczej auto jest jak nowe, poddawane jest regularnym zabiegom detailingu, które odpowiednio zabezpieczają powłokę.
Auto eksploatowane jest z dużą dbałością, a elementy wymagające uwagi są regularnie wymieniane na oryginalne części Mercedesa.

W samochodzie wymieniono:
– wiązka elektryczna silnika,
– kable zapłonowe,
– świece,
– cewki,
– kopułki,
– palce,
– czujnik temp. cieczy chłodzącej,
– czujnik położenia wału,
– czujnik temp. powietrza,
– gruchy nivo,
– nowy regulator nivo (1.500,- zł),
– nowy przepływomierz powietrza (3.500,- zł),
– przewody hamulcowe w stalowym oplocie,
– wymienione uszczelki kolektora dolotowego i wiele innych.

Samochód nie wymaga żadnych nakładów, a o wyjątkowo zadbanym stanie świadczą elementy, które najlepiej ocenić przy oględzinach auta, do których zachęcam.
Według mojej oceny to jeden z najbardziej zadbanych egzemplarzy tego modelu z aktualnie dostępnych na rynku, przy bardzo rozsądnie skalkulowanej cenie.