Mercedes 560 SEC C126 1986 – SPRZEDANY

Mercedes 560 SEC to przepiękne i ponadczasowe coupe, luksusowy symbol doskonałości. Ponieważ warianty coupe w hierarchii Mercedesa są tradycyjnie usytuowane nad sedanami, SEC był droższy i lepiej wyposażony niż sedany, i występował tylko z silnikami V8. 560 SEC był najwyższą dostępną wersją silnikową C126, do oferty wprowadzoną w 4 lata po debiucie modelu, w 1985 roku. Ze względu na swój nowoczesny wygląd czy zderzaki z tworzywa sztucznego długo nie uznawano tej serii za przynależącą do kategorii samochodów klasycznych, lecz dziś co do jego statusu nikt nie ma najmniejszych wątpliwości, a dowodem są stale rosnące ceny najlepiej utrzymanych egzemplarzy. Ten Mercedes został sprowadzony z Teneryfy. Dzięki sprzyjającemu klimatowi auto zachowało się w znakomitym stanie. Egzemplarz ma rzadko spotykaną fabryczną opcję #822, co oznacza najmocniejszy dostępny silnik w tym modelu, o mocy imponujących 300 KM. Obecny przebieg samochodu to 197 tysięcy kilometrów. Mercedes jest w całości zgodny z fabryczną specyfikacją. Oferta ta to okazja do nabycia ponadczasowego coupé, które wyznaczało standardy w swoich czasach, a elegancją zachwyca do dziś.

Mercedes 560 SEC C126
Rocznik: 1986
Przebieg: 198000 km
Pojemność: 5547 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 300 KM
VIN: WDB1260451A258149

Ten Mercedes 560 SEC pochodzi z roku 1986. Samochód został sprowadzony z Teneryfy. Dzięki sprzyjającemu klimatowi auto zachowało się w znakomitym stanie. Obecny przebieg samochodu to 197 tysięcy kilometrów. Mercedes jest w całości zgodny z fabryczną specyfikacją, zachowało się nawet oryginalne radio z epoki renomowanej marki Becker. Mimo ponownego lakierowania niektórych elementów, wymuszonego przez silne działanie słońca, nadwozie prezentuje się bardzo dobrze. Lewy tylny błotnik był naprawiany, obecnie jednak samochód nie wymaga żadnych poprawek. Na lakier nałożono specjalną powłokę ceramiczną. Wnętrze jest również w świetnej kondycji, skóry poddano konserwacji, a wszystkie wykładziny wyprano. Drewno oraz inne elementy wyposażenia nie noszą oznak zużycia.

Mercedes na Teneryfie był w ciągłej eksploatacji i przechodził regularne badania techniczne. Samochód nie wymaga ingerencji mechanika. Silnik wykazuje dużą kulturę pracy, bardzo ochoczo przyspiesza, skrzynia płynnie zmienia biegi, a zawieszenie dobrze tłumi nierówności. Hamulce działają bez zarzutu, auto ma również całkiem świeże ogumienie.

Samochód jest gotowy do bezproblemowej eksploatacji. Pojazd jest po odprawie celnej i po wszystkich wymaganych prawem opłatach. Kupującemu pozostaje jedynie poniesienie kosztu rejestracji auta. Oferta ta to fantastyczna okazja do nabycia ponadczasowego coupé, które wyznaczało standardy w swoich czasach, a elegancją zachwyca do dziś.